4 cviky pro vaše větší krásnější prsa

prsaNic než plastická operace nebo přibrání na váze vám skutečně prsa nezvětší. Když ale přijde na to, jak je zvětšit opticky, utratíme notnou část naší výplaty za podprsenky. Push-upky a vycpávky však nejsou vaší jedinou možností. „Vyvíjení svalů pod vašimi prsy zvětší opticky jejich velikost,“ říká Jen Comas Kecková, certifikovaná trenérka a bývalá bodyfitnesska.

Buďme ale upřímní, tyto cviky nezvětší vaše Áčka na Béčka a výše. Pokud ale, stejně jako většina žen, jen zřídka cvičíte váš hrudník, přicházíte tak o skvělou, přirozenou cestu, jak zvětšením prsou dodat vašim prsům trochu šmrncu.

Následující cvičení bylo vytvořeno právě Comas Keckovou speciálně pro ženy. „Trénování hrudníku z různých úhlů a s dostatečnou zátěží zajišťuje dost stimulů k navýšení a nárůstu svalové hmoty,“ říká. „To může dodat krásný tvar vašemu hrudníku.“

Klíč k tomu, aby tento plán byl efektivní: Ujistěte se, že máte dostatečně těžké činky. Měly byste cítit, jako byste mohly udělat další dvě opakování na konci každého setu, ale ne více. „Je důležité dávat si výzvy a zkoušet těžší zátěž, abyste nastartovaly nárůst svalové hmoty,“ říká Comas Kecková. Cvičte tuto rutinu dvakrát za týden.

 

1) Dumbbell bench press

cviky_na_vetsi_prsa_1

Lehněte si obličejem vzhůru na lavici a ruce mějte napnuté nad sebou. V kažé ruce mějte činku (a). Pomalu nechte ruce s činkami klesnout na stranu vašeho hrudníku (b), poté je opět zvedněte zpátky do počáteční pozice. To je celý cvik. Opakujte ho desetkrát, poté se přesuňte na cvik číslo dvě, a to bez pauzy.

 

2) Kliky

cviky_na_vetsi_prsa_2

Začněte na všech čtyřech, dlaně mírně za úrovní vašich ramen, chodidla blízko u sebe. Vaše tělo by mělo být v jedné rovině od hlavy až po prsty na nohou (a). Klesněte dolů až se váš hrudník bude téměř dotýkat země. Držte vaše ruce v úhlu 45° k vašemu torzu (b). Setrvejte chvíli v poloze, poté se pomalu vraťte do výchozí pozice. Udělejte 10 kliků a odpočívejte 90 sekund.

Opakujte cviky 1 a 2 ještě jednou, abyste každé cvičení udělali dvakrát. Odpočívejte 90 sekund před cvikem 3.

 

3) Vyvýšený dubbell bench press

cviky_na_vetsi_prsa_3

Posaďte se na seřiditelnou lavici a nastavte ji na nízké naklonění (asi 15 – 30°) a umístěte chodidla na podlahu. Pevně uchyťte dvě činky a držte je nad rameny, ruce napnuté (a). Pomalu je dávejte dolu ke stranám vašeho hrudníku (b). Setrvejte v poloze, poté opět činky zvedněte vzhůru. Desetkrát cvik zopakujte a posuňte se na cvik 4 bez pauzy.

 

4) Dumbbell fly

cviky_na_vetsi_prsa_4

Lehněte si čelem vzhůru na lavici a mějte chodidla kompletně na podlaze. Držte pár činek nad vašimi rameny a mírně pokrčte lokty (a). Nechte lokty mírně pokrčené a posuňte činky směrem dolů, až budou na úrovni vaší hrudi (b). Stále mějte lehce pokrčené lokty a vraťte činky do výchozí polohy. Desetkrát cvik zopakujte. Odpočívejte 90 sekund.

Opakujte cviky 3 a 4, abyste každé cvičení udělali dvakrát.

 

Díky těmto cvikům budou za pár dnů vaše prsa pevnější a větší, díky nově vytvořené svalové hmotě.

Nemáte-li činky a přeci jen chcete tyto cviky vyzkoušet, naplňte si pet láhve takovým množstvím vody, aby vám jejich váha vyhovovala a zkoušejte cvičit zatím s nimi. Až cvičení propadnete, jistě si nějaké fajn činky domů pořídíte.

Další zajímavé cviky naleznete v sekci Pohyb.

 

Moderní děvče
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pom