Čokoládovo-mandlovo-avokádové smoothie jako dezert

avokádovo-čokoládový dezertMilujete sladké nadýchané dezerty, ale nechcete si kazit své zdraví ani postavu? Tak mám pro vás zdravý tip na velkou dobrotu.

Snižuje riziko diabetu a vysokého cholesterolu, doplňuje vitamíny, minerály a zdravé tuky a harmonizuje vaše tělo i náladu. Nevěříte? Vyzkoušejte. A podělte se i se svým partnerem, dětmi nebo přáteli.

Obsažené avokádo je skvělým zdrojem bílkovin a mono-nenasycených tuků, důležitých například pro správnou funkci srdce a velmi se doporučuje kojícím a těhotným ženám, vegetariánům a veganům, lidem trpícím únavou nebo pro rekonvalescenci a celkové posílení organismu. Obsahuje důležité látky, jako jsou například karoteny a vitamin E, silné antioxidanty, které podporují regeneraci buněk, zbavují tělo toxinů a mají velmi kladný vliv na stav naší pleti a vlasů. Avokádo obsahuje také vitamin C a vitaminy skupiny B, zejména pyridoxin – B6 a thiamin – B1. Z minerálních látek v něm pak najdeme např. měď, důležitou pro krvetvorbu, metabolismus cukrů a naše mentální zdraví a draslík, který pomáhá snižovat krevní tlak a udržuje naše srdce v kondici. Avokádo také snižuje hladinu inzulinu, pomáhá s hubnutím a povzbuzuje náš mozek.

avokádovo-čokoládový dezert1Mandle bychom měli jíst každý den. Novodobé studie prokázaly, že hrst sladkých mandlí denně redukuje obezitu, diabetes a srdeční komplikace tím, že postupně potlačují chutě na jídlo a udržují cholesterol pod kontrolou. Jsou bohaté na mono a polynenasycené tuky a esenciální mastné kyseliny (omega 3 a omega 6 ). Ti jsou skvělými pomocníky na snížení špatného cholesterolu a zánětu, regulují krevní srážlivost a stimulují činnost mozku a nervového systému.

Kvalitní kakao je skvělým přírodním prostředkem léčení únavy, vyhublosti, horečky, angíny, srdečních potíží, anémie a dýchacích potíží včetně ledvinových a střevních potíží. Léčebné vlastnosti mohou být totiž připisovány některým složkám, které se nazývají flavonoidy a právě kakao je obsahuje ve větším množství. Mnoho příznivých zdravotních účinků flavonoidů je patrně spojeno s jejich antioxidačními účinky. Antioxidanty chrání tělo před „volnými radikály“, což jsou malé molekuly vznikající v průběhu běžných metabolických procesů. Nadměrná tvorba volných radikálů v organismu je příčinou poškození buněk a jejich složek, včetně buněk DNA (genetický materiál) a patrně má klíčovou roli v procesu stárnutí a regenerativních procesech. Flavonoidy fungují jako antioxidanty při likvidaci volných radikálů v buňkách a tak snižují poškození buněk způsobené volnými radikály.

 

Recept na 2 porce: