Kokosovo-mandlový nápoj a nepečené sušenky + o důležitosti příjmu zdravých tuků

Máte chuť vlézt si do postele s fajn knížkou nebo filmem a nějakou zahřívající dobrotou? Mám pro vás skvělou zimní kombinaci kokosovo-mandlového nápoje; s kokosovo-mandlovými sušenkami! Tato kombinace je senzací vyvážené chuti a zároveň zdravým mlsáním, které vás krásně zahřeje.

Důležité je si udělat domácí mandlové mléko v mixéru, na jehož přípravu naleznete recept v článku Recept na chia-konopné tyčinky a domácí mandlové mléko. To bude však chtít nejprve si v dostatečném předstihu namočit mandle a to nejlépe přes noc.

Pokud nechcete dělat mléko a sušenky z mandlí, můžete použít jiné ořechy, třeba kešu, lískové, vlašské, makadamové nebo para.

V receptu používám populární Lucumu, která je mnohými upřednostňována v dezertech před čokoládovou nebo vanilkovou chutí, takže vám jí určitě doporučuji aspoň vyzkoušet. Seženete ji běžně na internetu je velmi zdravá (sladký prášek ze subtropického ovoce, který má nízký glykemický index, nezvyšuje hladinu cukru v krvi, obsahuje beta-karoten, niacin, vápník a fosfor). Pokud ji nechcete vyzkoušet, můžete ji nahradit jiným sladidlem.

Tato dnešní lahodná sladká kombinace má velkou přidanou hodnotu hlavně v doplnění zdravé prospěšných tuků z kokosového oleje, kokosového mléka a omega mastné kyseliny z mandlí. Je důležité, abyste každý den přijímali ve své stravě zdravé tuky pro usnadnění nesčetného množství buněčných funkcí, podporujících imunitní systém a mozek, posílení funkce štítné žlázy, zvýšení metabolismu, energie, vytrvalosti a zlepšení trávení.

Klíčovým důvodem toho, proč jsou dobré tuky nezbytné hojně přijímat, je zejména to, že při detoxikaci organizmu pomáhají na sebe navazovat kyseliny, které jsou „zastrčeny“ v tukových tkáních. Zdravé tuky se váží na tyto kyseliny a umožňují jejich rozptýlení,  poskytují také průchod pro odstranění přemnožených kvasinek, kandidy a dalších hub  plísní.

Doporučuji během provádění očist každý den konzumovat 6-8 polévkových lžic kvalitních, za studena lisovaných olejů.

 

Vaše předběžná příprava pro oba následující recepty bude zahrnovat namočení vašich ořechů přes noc a poté výrobu domácího ořechového mléka. Všechny recepty na jednotlivá rostlinná mléka naleznete přehledně seřazené v sekci Rostlinná mléka.

Pokud budete používat Lucumu, tak zjistíte, že její prášek vám v „mléce“ udělá příjemně krémovou konzistenci.

 

Recept na kokosovo-mandlový nápoj – 1 šálek

Ingredience:

  • 2/3 šálku kokosového mléka (můžete si vyrobit domácí kokosové mléko)
  • 2/3 šálku domácího ořechového mléka (mandlové, …)
  • 1/4 lžičky Lucumy
  • 1/4 lži