Rady léčitelky Evy Moučkové pro přírodní uzdravení

pani-mouckovaVčera jsem absolvovala osobní konzultaci u skvělé léčitelky, která léčí lidi po celém světě přírodními prostředky a velké dámy, paní Evy Moučkové a rozhodla jsem se s vámi podělit o několik velmi cenných rad, kterými mne obohatila.

Paní Moučkové je osmdesát let, má více energie než kdejaký třicátník a neuvěřitelnou paměť. Za to prý vděčí tomu, že každý den zpívá, jí střídmě, vaří z celistvých potravin (ne polotovary) a léčí se bylinami.

Všem lidem doporučuje:

„Každý den zpívejte alespoň 10 písniček. To je tisíckrát lepší než klasická meditace.“ Zpívání rozvibrovává celé tělo, které se rychleji regeneruje, rozveseluje mysl a odpoutává myšlenky, takže se krásně zrelaxujete a odbouráte ničivý stres. Doporučuje zpívat i lidem bez hudebního vzdělání a sluchu, ale v ústraní.

„Nebojte se masa a smetany, kromě vepřového. To bych do úst ani do huby nevzala!“ Důvod je ten, že prase se nepotí, veškeré škodlivé látky a kyselina močová zůstává uvnitř masa a ani je nevyvaříte, nevypečete nebo vyškvaříte. Také podle mnohých náboženství je to tzv. nečisté maso a důvod je přesně tento. Je pro člověka nezdravé a způsobuje spoustu nemocí, jako například bolestivou dnu, záněty kloubů a další. Maso, které paní Moučková doporučuje, je zvěřina, králičí, krůtí, kuřecí, jehněčí, kachní.

„Muži by neměli jíst hovězí maso.“ Současná komerční produkce hovězího masa, je plná ženských hormonů a tudíž mužům způsobuje problémy s mužskými orgány a hormonálním systémem. Obecně maso z komerčních chovů je plné také antibiotik a při jejich konzumaci u nás dochází k rezistenci na antibiotika, takže pak nezabírají a velmi zatěžují náš organismus. To se projevuje hlavně oslabením jater, žlučníku a sleziny, ale také ledvin. Proto i když máme pocit, že jíme zdravě, nepijeme alkohol, nekouříme, nebereme drogy a pohybujeme se často na čerstvém vzduchu, je třeba se pravidelně detoxikovat bylinami. Znečištění je v současnosti všude a je třeba to přijmout.

„Jezte 2-3 krát týdně ryby.“ Ano, i s rybami z klasických chovů je to podobné, ale něco přeci jen jíst musíme a ryby obsahují spoustu cenných látek. Především mořské ryby obsahují zdravé tuky tj. omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které preventivně působí proti nemocem srdce a oběhové soustavy, zánětům šlach a kloubů a vzniklé nemoci pomáhají léčit. Pokud držíte dietu, pomohou vám tuky z ryb při odbourávání podkožního tuku, stejně jako ořechy. Obsahují také vitamíny skupiny B, hořčík nebo selen (podle typu ryby) a vysoký obsah kvalitních bílkovin.

S jídlem obecně je dobré vybírat si zdroje od menších farmářů a sadů nebo ze zahrad, ale to není vždy možné. Netrapte se tím a jídlo si dobře dochuťte, ozdobte a užijte. Jíme, abychom žili a z úst samotné paní Moučkové padla i věta, že všichni tzv. breathariáni jsou podvodníci, neboť byla svědkem situací, kdy se o tom mohla na vlastní oči přesvědčit.

bylinky

„Na detoxikaci i problémy se žaludkem a žaludečními vředy nejlépe pomáhá vařená rýže s mrkví.“ Myslím, že toto mohou potvrdit mnozí z vás, kteří se s těmito problémy již setkali. Má babička si takto léčila své vředy, moje máma takto vyléčila mě jako miminko, když jsem se narodila s rotací žaludku a katarem a také sama se tím při obtížích léčí a vždy to pomůže.

„Na záněty jakéhokoli typu skvěle pomáhá tee tree olej.“ Ať se potýkáte se záněty močových cest nebo měchýře, či zánět v krku, udělejte si speciální kůru. Užijte jednu kapku tee tree v troše vody každou hodinu, co jste vzhůru. Minimum je 8 kapek, max 12 kapek za den. Velmi brzy se zánětu zbavíte. Je to osvědčená metoda, která již pomohla mnoha lidem i s chronickými záněty, trvajícími i třicet let a vyléčili se!

„Pokud trpíte nesnášenlivostí lepku, pijte meltu a Caro.“ Tato překvapující informace se paní Moučkové osvědčila u mnoha vyléčených pacientů i s celiakií, kteří dlouhodobě pili meltu a Caro (obilné kávy), každý den zarovnanou lžičku Cara a jejich nesnášenlivost se postupně snižovala, až se dostala k tolerantní hranici a tito lidé mohli začít jíst klasický oves, žito a další. Obecně je vhodné se vyhnout bílé pšenici, neboť ta nemá s tou starou (za našich babiček) nic moc společného.

„Jezte jen ty mléčné výrobky, které prošly kvasným procesem.“ Zásadně nedoporučuje pít mléko, neboť mléko není nápoj, ale potravina a je vhodné pouze pro miminka. Mléčné potraviny, které prošly kvasným procesem jsou například jogurty, kefír, tvaroh, sýr (ne tavený!) a další. V případě, že se nemůžete vzdát své oblíbené kávy s mlékem, nahraďte mléko smetanou, neboť smetana má jinou povahu a je to tuk.

„Studené nohy a ruce jsou od povrchního nedostatečného dýchání a reguluje je hluboký dech.“ Ti z vás, kteří většinu svého života řeší, co se studenými nedokrvenými končetinami, již nemusí obcházet cévní oddělení a jiné lékaře, ale stačí zhluboka vědomě a pravidelně každý den dýchat. Tipy na dechová cvičení naleznete v sekci Dýchání.

„Urinové obklady si poradí s lecčíms, včetně záškrtu a uzlin bez antibiotik.“ Paní Moučková již viděla mnoho vyléčených dětí i dospělých počůranými obklady ještě v době, kdy antibiotika neexistovala a to i v tak těžkých případech, jako jsou dusivý záškrt nebo hnisavé angíny. Sama mi potvrdila, že urinoterapie je velmi cenný zdroj léčení, i když se nad ní mnozí ošklíbají. Prý i mnoho současných lékařů urinové obklady používají. Malým dětem doporučuje rozbité koleno a jakékoli odřeniny ihned počůrat, neboť je to nejlepší a nejrychlejší dezinfekce. Rány se pak rychle a bez problémů hojí. Více o urinoterapii v článku Léčivá urinoterapie.

pampelišky

„Žvýkejte pampeliškové listy kdykoli jen můžete a budete mít stále zdroj vitamínů na posílení imunity.“ Pampeliška je darem z nebes, stejně jako další léčivé byliny a květy. Je to přirozená zelená potravina, se kterými se v poslední době roztrhl pytel a které jsou různě zpracovávány (mladý ječmen, spirulina, chlorella). Pampeliškové květy a listy jezte kdykoli je potkáte, je to vaše přirozená lokální potravina, stejně jako šípky jsou našimi pomeranči. Více o jedlých bylinách v článku Jedlé rostliny – podrobný přehled a více o léčení pampeliškami v článcích o pampeliškách.

„Zasaďte si na zahrádce lichořeřišnici a jezte její listy i květy, budete dlouho zdrávi.“ Lichořeřišnice je skvělá na záněty (močového měchýře, horních cest dýchacích, …), infekční choroby, tinktura pomáhá na akné, opary, ekzémy a podporuje růst vlasů. Čaj z lichořeřišnice lze popíjet i jako prevenci.

Recept na čaj:

Jednu lžičku řezaných sušených listů zalijte šálkem horké vody, nechte 10 minut louhovat a poté přeceďte. V p