7 jógových pozic, které vám přirozeně zvýší libido a tvořivou energii

Jóga je úžasná. Jejím prostřednictvím nachází miliony lidí po celém světě rovnováhu ve svém světě fyzickém, mentálním, duchovním i emočním. Díky ní jsme schopni vnímat a přijímat každý přítomný okamžik, lépe se spojovat se sebou, se svým tělem a také se svým partnerem a to i sexuálně.  

Jóga tonizuje naše tělo, snižuje hladinu stresu, zvyšuje naši energii a má bezpočet blahodárných účinků na každou vrstvu našeho bytí, včetně našeho libida a sexuálního života. Studie potvrzují, že pravidelné cvičení jógy vylepšuje mnoho aspektů sexuálního fungování žen, včetně touhy, vzrušení, orgasmu a celkové spokojenosti.
 

Jak může jóga zlepšit váš sexuální život

  • Jóga pomáhá zvýšit flexibilitu.
  • Jóga pomáhá udržovat zdravé tělo a sebevědomí.
  • Jóga pomáhá učit se a oceňovat vědomí žité v přítomném okamžiku.
  • Jóga pomáhá zvýšit libido.

Existuje mnoho nádherných jógových pozic, které zvyšují prokrvení v pánevní oblasti a tím ji probouzí a oživují a dodávají nám tak palivo k lásce.

 

Jóga zvýší vaše libido a tím i tvořivou sílu

Sestavila jsem pro vás pozice, které jsou určeny pro začátečníky i zkušené jogíny a mají velkou moc. Jejich zařazení vám zvýší flexibilitu a uvědomění si svého těla a sebevědomí, budete se lépe cítit ve vlastní kůži, zpružníte páteř, odbouráte stres a vlijete si spoustu energie do pánve. Tím, že svou pozornost nasměrujte na dech, odvedete pozornost od svých myšlenek do přítomného okamžiku, do schopnosti vytvořit si později intimitu i se svým partnerem.

Každá z těchto pozic ve vás může vzbuzovat pocit intimity, otevřenost a vzrušení, když je prožijete sexuálně. Tím si velmi prospějete.

Pakliže místo milování preferujete tvoření jiným způsobem, vaše protažené a uvolněné tělo a mysl, vám poskytnou dostatek nové energie na tvoření čehokoli.

 

Pozice kočky

Klekněte si a opřete ruce o podložku. Dbejte na to, aby vaše zápěstí byla pod rameny a kolena pod kyčlemi. Odtlačte se od dlaní i kolen směrem vzhůru. S nádechem zvedněte hlavu, podívejte se ke stropu, prohněte se v zádech, vystrčte zadeček a znovu se odtlačte od dlaní.

S výdechem překlopte pánev podsazením, zabalte hlavu mezi ruce a bradu směřujte k hrudníku a vykleňte celá záda. Odtlačte se opět od dlaní i kolenou.

Opakujte pětkrát.

Pak dosedněte na paty, protáhněte ruce a chvilku si odpočiňte prodýcháváním do břicha.

 

Pozice holuba

Z pozice kočky posuňte nejprve pravé koleno dopředu a levou nohu protáhněte dozadu. Snažte se vytočit patu pravé nohy mimo rozkrok a zkontrolujte rovné protažení celé vaší levé nohy. Poté se vytáhněte z pasu, nadechněte se a s rovnými zády se pomalu předklánějte. Můžete zůstat opřeni o dlaně, pokud vám vaše tělo dovolí, můžete položit celé břicho na stehno a opřít hlavu o čelo na dlaně složené na sobě.

Dýchejte opět do břicha 10 hlubokých dechů  uvědomujte si místa, která protahujete a s každým dalším výdechem je ještě více uvolněte.

Pak se vraťte do pozice kočky, vyměňte nohy a opakujte na druhou stranu.
 

Pozice střechy

Do této pozice se dostanete jednoduše zvednutím kolen z kočky, natažením nohou, přes špičky prstů na nohou (masáž a protažení nártů), kdy paty směřujete k zemi, odtlačujete se od dlaní, ramena volně stahujte dolů a roztahujete do stran od uší a mějte uvolněné trapézy. Snažte se, aby hýždě směřovaly nahoru a vaše kolena byla propnutá. Hlava je v protažení páteře schovaná mezi pažemi. Prsty na rukou směřují dopředu a jsou mírně od sebe, dlaně jsou v kontaktu s podložkou do celé své ploše. Udržet hýždě v protažení páteře jakoby směrem do nebe (představa, že nám tam svítí slunce) je důležitější, než položit paty na zem.

V této pozici setrvejte 10 dechů, s každodenním tréningem můžete i déle, neboť pozice bude snazší.
Tato pozice je skvělá, neboť procvičuje celé tělo ve zdánlivé nečinnosti, ale výsledky jsou ohromné!

 

Pozice orla

Do pozice orla se nejlépe dostanete po střeše, kdy malými krůčky dojdete mezi dlaně, zapřete se o plosky a zvednete se. Potom zatižte pravou nohu, roztáhněte prsty na noze a přeneste na ni váhu. Zvedněte levou nohu a zezadu ji omotejte kolem pravé. Kostrč směřujte směrem k zemi.
Zakulaťte ramena dopředu a překřižte spodem pravou paži přes pravé předloktí a složte dlaně nad sebe. Zvedněte lokty směrem ke stropu a držte stabilitu.

Když stojíte na pravé noze, dáváte pravou ruku spodem přes pravou, na levé levou.

Podržte tuto pozici po dobu 5 hlubokých dechů, uvolněte a zopakujte na druhou stranu.

Tato pozice vyžaduje koncentraci na jeden pevný bod a vnímání těla.

 

Pozice kleští v roznožení

Pozice kleští v roznožení je nejlépe dělat z rovného sedu, kdy se odtlačíte sedacími kostmi od podložky, vytáhnete se z pasu, roztáhnete natažené nohy do široka a když si vaše tělo na tento sed zvykne, pak nejprve překlopíte pánev a potom se snažíte předklonit, jako byste chtěli přitisknout ce