Jak žít šťastný život?

430848_492370680783102_948880931_nRadost je smyslem našeho života!

A je to venku. Otázka, kterou si pokládá každý člověk na této planetě. Otázka, kvůli které vznikají tuny knih, filmů, dokumentů, studií a cest. Otázka, kterou se zabývají vědci, duchovní hledači všech náboženství a kultur po celém světě. A jedna velmi prostá a pravdivá odpověď. RADOST!

Položme si základní otázku. Co nás opravdu dělá šťastnými? Je to naše práce, nějaký sport nebo koníček, čas strávený s rodinou, čtení knížek, setkávání se s přáteli nebo všechno dohromady? Začněme se pozorovat a zjišťujme, co nás naplňuje natolik, že zapomínáme na čas a je nám prostě skvěle. Rozpouštíme se v dané aktivitě, že vše kolem najednou zmizí. Uvědomme si to a začněme tím žít naplno! Naplňujme tím každou volnou chvíli! Náš čas zde je omezený, zvolme si, jak ho chceme trávit…

 

TADY A TEĎ.

483533_10151928978187334_1431102779_nBuďme bdělí a setrvávejme v přítomnosti. To je základní cesta ke štěstí. Důvod je prostý. V minulosti je BOLEST a v budoucnosti je STRACH. Navíc nic víc než přítomný okamžik prostě neexistuje. Nemarněme čas planým přemítáním a obviňováním se, co špatného jsme v minulosti způsobili a očekáváními, jak to asi v budoucnu dopadne. Jedině TADY A TEĎ můžeme věci – svůj život měnit a přetvářet k lepšímu. Rozhodněme se TEĎ, že jsme krásnými Božími dětmi, dokonalé ve své dualitě, volící si sebelásku a z ní tryskající radost! Nikdo jiný to za nás neudělá!

 

Vydělávejme si tím, co nás nejvíce baví – co milujeme.

pracesnuTřetinu našich dní trávíme spánkem, druhou třetinu prací a třetí třetina připadá na povinnosti o rodinu a domov, namíchanými cestou do práce a z práce a nějakým zbytkovým časem pro nás samotné. Fuj 🙂 No nebylo by fajn už konečně začít dělat to, co nás baví a naplňuje? Nepracujme proto, abychom přežili, pracujme proto, abychom si užívali to, že můžeme dělat naši oblíbenou činnost. Nebojme se svých závazků a začněme. Když budeme následovat své srdce, Vesmír nás obejme svou hojností všeho, co si jen dokážeme představit. Začněme!

 

Stávejme se dětmi.

detiOdhoďme mnohými lety zrezlé obruče kolem naší svobodné duše a začněme se smát, tančit, hrát si, zpívat, válet sudy, balancovat po obrubníku, dívat se na nebe, obdivovat brouky v trávě, vyřezat si prak, uplést si věneček z pampelišek, chodit často bosí, zase si lepit modýlky letadel a lodí, vymýšlet si příběhy a pohádky, vyměňovat si s kamarády nejrůznější věci, … Zkrátka být pohlceni vším, co nás obklopuje a je nám dáváno prostě jen tak, že jsme shůry milováni. Vše co chceme můžeme mít, vše je tu pro nás, oceňujme to a berme bez přemýšlení – jako dítě.

 

Milujme.

srdce3Milujme všechno a všechny. A hlavně SEBE! Celým svým srdcem. Pokusme se o to za všech okolností, neboť vše je láska – vše pochází od Boha a vše jsme MY. Strach v sobě také obsahuje Světlo, ale jen velmi málo, protože je daleko od Zdroje. Proto je LÁSKA silnější než STRACH! Milujme se i fyzicky. Fyzická láska je nejvyšší duchovno a naplnění Božské podstaty. To církev z ní udělala něco špinavého a nevhodného. Je to dar, skrze který se dostáváme blíže Bohu v nás a nádherný nástroj komunikace.

 

Netlačme proti tomu, co nemáme rádi.

553513_455543941134456_1315591169_nTo, že si myslíme nebo říkáme o něčem, že nám nevyhovuje, vadí, jsme absolutně proti nebo to potlačujeme, tím toho vytváříme více! To nás zavede do začarovaného kruhu, díky kterému se pak stále budeme soustředit jen na negativní věci. Ať jsou to vztahy, práce, názory, situace, cokoli. Jen proto, že s námi něco nerezonuje, nemusíme to hned zamítat a bránit se tomu. Vše nás něčemu učí a na vše se můžeme podívat různou optikou. Zaměřujme se na to, co nám dělá dobře a vibruje s námi na stejné úrovni – to se bude přirozeně množit a na nechtěné si už ani nevzpomeneme.

 

Smějme se.

panSmích je lékem a dobrým aktivátorem uvědomování si našeho lidství. Pakliže se dokážeme zasmát sami sobě v jakékoli situaci, máme vyhráno. Život je krásná hra a nešťastnou si jí děláme jen my sami našimi obavami, domněnkami, očekáváními a programy chování. Smějme se co nejvíce můžeme. Smích je životadárný a každá buňka našeho těla ho miluje. Obklopujme se veselými lidmi a i v neutrálních nebo těžších atmosférách se nenechá