Peníze nejsou dobré nebo špatné. Peníze jsou nástroj – stejně jako třeba kladivo – jsou nástroj, který nám umožňuje svobodu ve společnosti, která je momentálně založená na penězích.
Pokud budeme zaujímat postoj nedostatku a potřeby, pak si nemůžeme přitáhnout peníze. Proto je potřeba, abychom se dostali do stavu, kdy budou naše postoje, myšlenky i slova v souladu s hojností. Přitáhnout penny či miliony dolarů – to je založeno na stejném principu a v zásadě je to stejně snadné. Rozdíl je pouze v tom, co my sami považujeme za příliš velké než aby se to mohlo projevit.
Jsou lidé, kteří tvrdí, že peníze jsou materialistické a proto nejsou spirituální. To je ovšem daleko od pravdy. Ve skutečnosti vše hmotné kolem nás je pouze fyzickým vyjádřením energie zdroje. Proto peníze nemusí být naším nepřítelem a nemusíme se vzdát peněz, abychom mohli žít duchovním životem. Zdroj energie je neomezený a tudíž nikomu nic nebereme, pokud sami žijeme v hojnosti. Nikdo svou chudobou neučiní nikoho jiného bohatým.
Abychom mohli žít v hojnosti, musíme odstranit (či nahradit) své negativní myšlení a přesvědčení ohledně peněz.
Zjistěme, jaká jsou naše zažitá přesvědčení, vzorce a myšlenky v této oblasti. Důvod proč chudí chudnou a bohatí bohatnou nespočívá v konkurenci a boji o peníze, ale v tom, že chudí žijí v prostředí, které je udržuje ve starých přesvědčeních, které jim neslouží a které „nezvou“ finance do jejich života. Tím, že se soustředíme na onu realitu, ve které žijeme, manifestujeme si stále více důkazů, že to tak prostě je. Důvod proč bohatí bohatnou je ten, že žijí v prostředí, které je udržuje ve vědomí hojnosti. Nepřemýšlejí o tom, zda si to zaslouží, nemají myšlenky, které by je omezovali v manifestování peněz. A tak bez ohledu na to, kolik vydělají a nebo o kolik přijdou, stále žijí ve vědomí hojnosti. Všimněme si, že když Donald Trump přijde o několik miliónů, nikdy ho to nevystresuje, protože jednoduše ví, že peníze budou stále proudit do jeho reality.
Nikdo jiný není zodpovědný za naši hojnost a nikdo nám ji neodepírá. Pokud není hojnost součástí naší reality, je to proto, že my sami se od ní oddělujeme – svými postoji, myšlenkami, slovy, vztahem k penězům. Nemůžeme se cítit chudými a zbohatnout!
Dvanáct kroků k tomu, jak manifestovat hojnost ve svém životě:
1. Věnujme více času soustředěním se na hojnost než jsme se kdy věnovali soustředění na nedostatek.
Ciťme se už v hojnosti. Nejlepší je nasměrovat se na vděčnost za věci, které už máme. Vděčnost je totiž vibrací hojnosti. Čím jsme vděčnější, tím více k nám proudí věcí, za které můžeme být vděční. A pokud k sobě budeme upřímní, tak peníze vlastně nejsou to, co chceme. Jsou to věci, které si za ně můžeme koupit. A proto se soustřeďme na ně.
2. Vizualizace.
Představujme si, co chceme s těmi penězi (které k nám proudí) udělat. Představujme si to do všech detailů. A nezapomeňme si také uvědomit PROČ to chceme. Na obojí reaguje Vesmír mnohem víc než na naše přání mít víc peněz.
Pro náš mozek není rozdíl mezi tím, co si vizualizujeme a tím, co je skutečné. A tak pokud chceme například nový dům, představujme si ho do všech detailů – jak bude vypadat, vonět, jaké bude se po něm procházet, jak se tam budeme cítit… Představujme si to tak silně, že až s onou vizualizací skončíme, budeme si muset připomenout, kde to vlastně jsme! Ale pozor! To, co si vizualizujeme, musí být pro vás uvěřitelné! Někteří lidé si představují, jak během několika měsíců vydělají miliony dolarů, ale zároveň tomu vnitřně nevěří. To se pak dostáváte do vibrace: „Tolik bych to chtěl, ale ve skutečnosti si nemyslím, že by se mi to mohlo podařit.“ Proto raději začněme skromněji – je jen na nás a na našem přesvědčení, co tento termín znamená.
A proč je důležité zároveň připojit důvod proč něco chceme? Tehdy se totiž dostáváme do souladu se svým nejvyšším smyslem (účelem, posláním), svým vyšším já. A to nám umožní manifestovat naše přání více než jakákoli jiná „technika“. Mnoho lidí se vlastně nikdy sama sebe neptá, proč chtějí to, co chtějí. Třeba si při tom uvědomíme, že vlastně chceme něco jiného… něco, co s námi bude více v souladu a pak tedy bude mnohem jednodušší to projevit v naší realitě.
3. Osvoboďme se od svých omezení a přesvědčení spojených s penězi.
Musíme posunout svůj vztah a asociace spojené s penězi, pokud chceme, aby proudily do naší reality. Láska k penězům není chamtivost, láska k penězům nás nedělá povrchními, láska k penězům není špatná, protože peníze jsou jenom nástrojem a mohou být velice nápomocny naší svobodě – svobodě dosáhnout toho, co chceme. Láska k penězům z nás nedělá hrozného člověka. Nemůžeme si přát více peněz a zároveň o nich smýšlet negativně – to pak vytváří vibrační rozpor.
4. Pokud se chystáme utratit peníze, postavme se za toto rozhodnutí!
Není nic horšího než rozhodnout se něco si koupit a zároveň se vibračně držet zpátky – vyčítat si to, necítit se kvůli tomu dobře. Takže i když se chystáme platit účty či alimenty, nalaďme se na pocit, že je skvělé, že takto „utrácíme“ peníze. Díky tomu se totiž přesuneme z pozice nedostatku do pozice hojnosti a dovolíme penězům, aby proudily do našeho života.
5. Vyhněme se půjčkám, jak jen můžeme!
Toto je zásadní pravidlo! Pokud už máme půjčky (dluhy), najděme způsob, jak je co nejvíc omezit a zbavit se jich. Dluhy jsou signálem nedostatku, udržují nás v soustředění se na nedostatek. Nesoustřeďme se ani na pocit „zbavuji se dluhu“, protože tím se opět soustředíme na nedostatek, ale jednoduše udělejme všechno proto, abychom se ho zbavili.
6. Následujme „bílého králíka“.
Pokud jste viděli Matrix, tak víte, že Neovi bylo řečeno, aby následoval bílého králíka a tohoto králíka objevil na zádech jedné ženy – v podobě tetování. Když následoval toto znamení, vedlo ho to ke stále více „náhodám“ a synchronicitám, které ho nakonec dovedly k naplnění jeho „osudu“ či spíše vnitřní touhy. Peníze fungují stejným způsobem. Když se soustředíme na nedostatek a pak budeme podnikat kroky k získání hojnosti – jako třeba hledání práce – pak tyto kroky nebudou mít pozitivní výsledky. A proto než podnikneme konkrétní kroky, nejprve se slaďme s kýženým výsledkem (penězi), jak jsme o tom hovořili dříve, a pak dělejme pouze ty činy, ke kterým jsme inspirováni. Inspirované činy nejsou o snaze a úsilí, naopak z nich máme prostě dobrý pocit. Pokud se soustředíme na hojnost, pak se v našem životě budou dít synchronicity, které k ní povedou. A proto prostě jen „následujme králíka“. Ze začátku to třeba ani nemusí dávat smysl, ale postupně uvidíme výsledky. Nikdy nejednejme z pozice „potřeby“. Dovolte příležitosti, aby k nám přišla a pak dělejme to, v čem se budeme cítit opravdu dobře.
7. Přenastavme se z „vydělávání“ na „zasloužení si“.
Většina lidí si myslí, že si nezaslouží to, co si nevydělali, na co nevynaložili dostatek úsilí. Nemůže to být dál od pravdy. Nemůže to být víc spojeno se sebe-nenávistí. Je potřeba, abychom toto přenastavili. V momentě, kdy se inkarnujeme na tuto planetu, máte právo na to, abychom obdrželi vše, co potřebujeme! Máme právo na to, abychom manifestovali vše, po čem toužíme a o čem sníme! Nezáleží na tom, co to je. Zasloužíme si to! Proto se přesuňme do vibrace „zasloužení si“ a „sebelásky“.
8. Podnikněme všechny kroky, které povedou k rozpuštění „odporu“ (bloků).
To je obtížný krok. Pokud jsme dlouhodobě ve finančních problémech a neustále jen za něco platíme a naopak nedostáváme téměř žádné peníze, je těžké se tohoto bloku zbavit. Může nám v tom pomoci například vytvoření si rozpočtu a „ořezání“ výdajů. Pozor! Nesmíme mít pocit, že si něco odpíráme! Naše emoce nám ukáží, kdy jsme ve stavu „odpírám si něco“ a nebo „podnikám kroky, které jsou nezbytné proto, abych se ocitl v bodě, kdy do mého života může začít proudit hojnost“. Tato hojnost může mít ze začátku podobu peněz, které ušetříme z toho, co vyděláme. A to je začátek toho, kdy se věci začnou obracet.
9. Pokud chceme manifestovat hojnost, všímejme si všech podob, které má hojnost, která už proudí do vašeho života.
Ze začátku může mít podobu třeba několika drobných, které najdete na ulici. Je to proto, že tento proud je teprve na začátku. Později se to bude stupňovat, až nakonec přinese výsledky, které jsme si přáli. Nedělejme si „předčasnou inventuru“. Hodně lidí si vizualizují peníze a pak najednou se podívá, zjistí, že ještě nedosáhli toho, co chtěli, a jejich důvěra ve vesmír a ve svou schopnost manifestace se okamžitě oslabí. Je to jako když jdeme ze svého domu do domu svého souseda – také věříme, že tam jednou dojdeme. Také neuděláme pár kroků a nezačneme panikařit, že tam ještě nejsme. Neříkáme si: „Ještě nejsem tam, kde chci být. Nejsem ještě u cíle. Něco musí být hrozně špatně!“ A přitom by stačilo udělat tři kroky, abychom se tam dostali. Tímto panikařím se ovšem vzdalujeme od toho, abychom dosáhli svého cíle. Jednoduše dělejme jeden krok za druhým a důvěřujme, místo abychom neustále inventarizovali a počítali kroky. Soustřeďme se na to, co povede k zažívání toho, co si přejeme.
10. Existuje velmi silná vizualizace, která je extrémně účinná.
Několikrát se zhluboka nadechneme, uvolníme se a představujeme si, že jsme magnet na peníze. Představujeme si, že s každým nádechem přitahujeme peníze, které se přilepí na naši kůži. A poté, co si takto ve vizualizaci „nasbíráme“ dostatek peněz (podle svého pocitu), představíme si, jak tyto peníze poskládáme a co s nimi potom děláme – na co je použijeme. Je lepší si představovat něco konkrétního než jen to, že je vložíme na bankovní účet. Je daleko účinnější, když sebe vnímáme jako „magnet na peníze“ než jako „místo, kde peníze umřou“.
11. Další účinný nástroj je to, když vezmeme nějakou konkrétní bankovku (nezáleží na tom, jaké hodnoty) a každý den ji „v myšlenkách utratíme“ – je to druh virtuálního utrácení.
Představujme si, jak se procházíme a platíme s ní cokoli, co uvidíme a co se nám líbí. A místo abychom měli pocit, že když ji utratíme, tak je nenávratně pryč, tak se podíváme do peněženky a ta bankovka tam stále je! A tím se naladíme na pocit, že kdykoli ji utratíme, je nahrazena novou bankovkou. Přínosem této vizualizace je navýšení vibrací. Průběžně můžeme zvyšovat hodnotu bankovky, kterou k tomuto účelu používáme – tak, aby to pro nás bylo uvěřitelné.
12. Změňme svá přesvědčení a své postoje ohledně zajištění a pojistek.
Pro většinu z nás má dostatek peněz nádech zabezpečení. Na úsporách ani na utrácení není nic špatného. Peníze by měly být jako vzduch, který neustále proudí. Špatně je ovšem postoj, kdy peníze slouží tomu, aby nás chránily před nějakou „katastrofou“, kdy si je schováváme „na horší časy“. Tehdy se totiž soustředíme na tato neštěstí. Když se soustředíme na „co kdyby…“, pak si je přivoláváme do života. Přivoláváme si to, čeho se bojíme, místo abychom si přivolávali hojnost.
Pokud se ještě nedokážeme dostat do stavu, že pevně věříme, že se nám nic nemůže stát, jelikož si plně vytváříme realitu, kterou chceme, může nám pomoci soustředění se na bezpečí. Na tom není nic špatného. Prostě místo abychom se zaměřili na peníze, které „potřebujeme, abychom se zabezpečili pro případ neštěstí“, zaměřme se na to, co nám přinese pocit naprostého bezpečí. Rozdíl je v pocitu, který kolem toho máme. Pokud se cítíme opravdu dobře, znamená to, že jsme v souladu s tím, co chceme vytvořit. Hromaděním spousty peněz opět vytváříme energii nedostatku. Soustřeďme se na pocit bezpečí a podnikněme takové kroky, které budou inspirované a vnitřně nás sladí s pocitem hojnosti. Vesmír nás nasměruje k tomu, co pro nás bude nejlepší.
Nemusíme „čelit“ realitě. Můžeme ji tvořit! Realita, které čelíme, je jen výsledkem našich dřívějších přesvědčení. Nezáleží na tom, jaká naše situace byla nebo jaká je. Změní se v tom okamžiku, kdy se rozhodneme ji změnit. Nemůžeme se cítit chudí a přitáhnout do svého života peníze. Přestaňme se tedy zaměřovat na pocit nedostatku a začněme se zaměřovat na to, co v nás vzbuzuje pocity, že žijeme v hojnosti a že jsme požehnáni. Tento vibrační posun nám naprosto garantuje manifestaci peněz v našem životě. A je naprosto v pořádku, pokud to chceme.
A zde ještě rekapitulace, kterou si mohou někteří vytisknout a dát někam na viditelné místo:
1) Soustřeďme se na hojnost a vděčnost.
2) Představujme si, co s penězi uděláme a proč to chceme. Naše vizualizace musí být uvěřitelná!
3) Osvoboďme se od svých omezení a přesvědčení spojených s penězi.
4) Pokud se chystáme platit, postavme se za toto rozhodnutí!
5) Vyhněme se půjčkám a dluhům jak jen můžeme!
6) Následujme „bílého králíka“. Slaďme se s kýženým výsledkem a podnikejme jen takové kroky, které budou „inspirovány“. Nejednejme z pozice „potřeby“, ale dělejme pouze to, v čem se budeme cítit opravdu dobře. Všímejme si synchronicit.
7) Přenastavme se z „vydělávání“ na „zasloužení si“.
8) Rozpusťme odpor (bloky).
9) Všímejme si všech podob, které má hojnost, která už proudí do vašeho života. Nedělejme si „předčasnou inventuru“. Dělejme jeden krok za druhým a důvěřujme.
10) Představujme si, že jsme magnet na peníze a že s každým nádechem přitahujeme peníze, které se přilepí na naši kůži. Poté si představujme, jak tyto peníze poskládáme a co s nimi potom uděláme – na co je použijeme.
11) Virtuálně utrácejme konkrétní bankovku. Každý den! Třeba i několikrát denně.
12) Změňme svá přesvědčení a své postoje ohledně zajištění a pojistek. Soustřeďme se na pocit bezpečí a ne na případné „katastrofy“. Vesmír nás nasměruje k tomu, co pro nás bude nejlepší.
Vše, po čem toužíme, máme na dosah.
Děkuji za další skvělý článek o hojnosti. S většinou se dá souhlasit, jen pro odůvodnění proč chudí chudnou a bohatí bohatnou přidávám ještě další fakta.
Chudí chudnou, protože nerozumí tomu, jak fungují peníze, složené úročení a inflace. Investují na základě spatných rad do příslibů, které nebudou naplněny.
Naopak bohatí bohatnou a teď mluvím hlavně o těch ultra bohatých, protože vědí jak zneužívat stávající finanční systém ke svému obohacení. Více v souvislostech na stránce http://zlato.toje.in/dusledky-uroku.html
parádní článek, velmi inspirativní, jdu si vytvářet ještě víc hojností, protože je to obrovská zábava…děkuji za články, které píšeš, jsou velmi inspirativní.