Dost bylo ezoterních masek – propusťme hněv!

milujuObklopuje nás invaze nekonečných řad pouček, rad, pravidel, doporučení a návodů na to, jak žít šťastný duchovní život, plných slov jako NIKDY, NAVŽDY, AŽ, MUSÍTE, NESMÍTE, Posílám to Vesmíru, Musím být klidný, Mám nadhled, Nesmím se naštvat, vždyť jsem přeci duchovní apod.

Nevím, jak to cítíte vy, ale mě už leze celý ten ezo balast krkem. Nemluvíme tady o skutečných lidech, se skutečnými prožitky a otevřeným vědomím, ale o klišózních poučkách, že všechno musí být jen pozitivní a sluníčkové, že musíme mít vyčištěné čakry, kyvadlem si čistit problémy, znát své minulé životy a postavení planet v hodinu našeho narození, protože v tom to všechno je, na každou část těla si kapat jiné pročišťující kapky, mít na sobě léčivé kameny a nevím co ještě. Ano, toto všechno nám pomáhá a já za to velmi děkuji a také to občas používám, ale proto, že mě to baví a mám to ráda, nikoli proto, že mě to musí před něčím ochraňovat a z něčeho vysekávat, protože mám problém.

Jediné, co si tady na Zemi musíme všichni uvědomit je to, že ŽÁDNÝ PROBLÉM NEMÁME! O tom to tady celé je. Berme všechny tyto berličky s lehkostí a nadhledem, jako zábavnou hru.

Já si dovoluji být svobodná a propouštět staré nefunkční programy, které mě již omezují. Dovoluji si být taková jaká jsem právě teď se vším, co na sobě miluji i nemiluji. Nebojím se otevřeně dělat či nedělat a říkat věci tak, jak je cítím a kdy je cítím a k tomu patří i vypouštění hněvu, protože to je to nejzdravější, co pro sebe můžeme udělat!

 

hnevPotlačený hněv nám usedá do buněk, ve kterých pak udržuje neustálé napětí a stres a tím oslabuje imunitu a ubírá cennou životní energii. A proč ho nevyjádříme? Protože se bojíme ztratit „tvář“ – masku toho, co si léta budujeme jako ochranu a pilíř naší osobnosti. Někdo proto, aby neztratil klienty – peníze, někdo proto, aby přesvědčil hlavně okolí o tom, že už to má všechno v malíčku – ego, někdo ze závislosti na vztahu, někdo proto, aby měl „klid“ a podobně, ale všichni ze strachu! STOP! Když si toto celé uvědomíme a začneme být autentičtí, začneme se uvolňovat, čistit a konečně zhluboka a svobodně dýchat a o to tu jde. Ne o to, co si pomyslí ostatní.  O nás jde! Dítě se také neptá, kdy může plakat a jestli je to dobře. Prostě to cítí, tak se vybrečí nebo vyhněvá a za chvilku ho to přejde a zase se směje – pakliže má vědomé rodiče, které ho za jeho emoce hned neokřiknou. Nezanechává za sebou žádnou bolavou emoční stopu, která by ho neustále dobíhala a tlačila na něj v budoucnu.

Nemluvím zde o agresivních výbuších vzteku, které jsou řízeny egem, ale o přirozeném hněvu, který nastavuje hranice nám i okolí. Bez hranic se bortíme a nemůžeme udělat ani krok. Proto je hněv léčivý. Navíc hněvem dochází ke střetu duality – tvořivosti a tím třeskem se vždy roztáhne naše Vědomí, protože něco nového prožijeme a máme možnost pochopit a to je náš úkol tady na Zemi – rozšiřovat své Vědomí a pracovat na sobě, tím se rozpíná i celý Vesmír. Nepotlačovat nic, co cítíme, že nám ubírá na svobodě vyjádření. Pakliže se dostaneme do stavu, kdy dlouhodobě něco potlačujeme, je samozřejmé, že první výstřik hněvu, který si pak dovolíme, bude bouřlivý, ale to nevadí. Hodně se vyčistí a hodně se nám uleví a máme zase o čem přemýšlet, kam se posouvat, co objevovat a náš „partner ve vyjasňování“ také.

Emoce jsou nádherným ukazatelem našeho nevědomí a proto je vítejme a vynášejme na světlo