Báječné avokádové kuličky aneb co s mandlovou drtí

avokádové kuličky1Ti z vás, kteří dělají domácí mandlové mléko, často nevědí, jak lze mandlová drť vzniklá přecezením mléka využít a občas jí i vyhodí. To je velká škoda, neboť i po vyrobení mléka je mandlová drť cenná svými živinami a použití je celá řada. Můžete ji přidávat do kaší, smoothies, zahustit s ní pomazánky, přidat jí do placek nebo domácího chleba, do polévky či dresingu na salát nebo z ní, spolu dalšími ingrediencemi vytvořit báječné avokádové kuličky, které jsou zdravé, rychle hotové a slané. Ti, kteří mandlové mléko nedělají, mohou tento recept vyzkoušet také, s přidáním na jemno rozdrcených mandlí.

Popravdě řečeno se tento recept stal jedním z mých oblíbených v poslední době a tak ho doporučuji k vyzkoušení i vám. Určitě nebudete litovat! Hodí se skvěle jako pohoštění pro návštěvy, jako snídaně nebo svačina i sebou do krabičky, jako alternativa měkkých sýrů nebo jako slaná variace k sladkým dezertům.

Jsou raw, takže si zachovávají veškeré své cenné živiny a energii a stačí jich sníst pár, abyste se cítili zasyceni a chuťově velmi uspokojeni.

 

avokádové kuličky2Avokádo je skvělým zdrojem bílkovin a mono-nenasycených tuků, důležitých například pro správnou funkci srdce a velmi se doporučuje kojícím a těhotným ženám, vegetariánům a veganům, lidem trpícím únavou nebo pro rekonvalescenci a celkové posílení organismu. Obsahuje důležité látky, jako jsou například karoteny a vitamin E, silné antioxidanty, které podporují regeneraci buněk, zbavují tělo toxinů a mají velmi kladný vliv na stav naší pleti a vlasů.

Avokádo obsahuje také vitamin C a vitaminy skupiny B, zejména pyridoxin – B6 a thiamin – B1. Z minerálních látek v něm pak najdeme např. měď, důležitou pro krvetborbu, metabolismus cukrů a naše mentální zdraví a draslík, který pomáhá snižovat krevní tlak a udržuje naše srdce v kondici.
Avokádo také snižuje hladinu inzulinu, pomáhá s hubnutím a povzbuzuje náš mozek.

 

Také mandle, vlašské ořechy a semínka (sezam, lněné semínko) jsou bohaté na mono a polynenasycené tuky a esenciální mastné kyseliny (omega 3 a omega 6 ). Ti jsou skvělými pomocníky na ochranu proti srdečním onemocněním (snižují špatný cholesterol, snižují zánět a regulují krevní srážlivost), dobrých pro vývoj mozku a nervového systému a mnoho dalšího.

Novodobé studie prokázaly, že hrst sladkých mandlí denně redukuje obezi