Zdravá nektarinkovo-banánová zmrzlina do ruky

zmrzlinaMiluji broskve a nektarinky, ostatně jako všechno letní ovoce a tak jsem se rozhodla se s vámi podělit o recept na báječnou zdravou zmrzlinu bez klasického cukru, mléka, konzervantů a barviv, kterou ocení nejen vaše děti, ale i vy si moc rádi dáte, věřte mi.

Výhodou této zmrzliny, která je velmi jednoduchá na přípravu je to, že se dá krásně obměňovat za jakékoli jiné, vaše oblíbené sezónní ovoce a můžete tak mít každý den jinou příchuť.

Tato zmrzlina se dá udělat jako oblíbené nanuky nebo ji můžete zamrazit do kalíšků od jogurtu a pak vyklopit na talířek a dozdobit ovocem, bylinkami a jedlými květy nebo jí zamrazit do sáčků na led a udělat si zmrzlinové bonbóny, variant je celá řada, záleží jen na vás.

nektarinky

Protože je z čerstvého ovoce a tudíž zdravá, tak skvěle poslouží nejen jako dezert, ale také jako zdravá osvěžující letní svačinka. Znám pár velmi zaneprázdněných lidí, kteří jí často ráno ve spěchu vezmou z mrazáku, letí s ní do práce a dají si jí na cestě místo snídaně. Využijte její populární vzhled a nabízejte ji často dětem. Dostanou tak porci vitamínů v chutném ovoci.

Tento typ zmrzliny můžete dělat i třeba jen z jedné ingredience, jako jsou například banány, které jsou na její výrobu nejideálnější svou konzistencí a sladkostí. Stačí je zamrazit na kousky nakrájené v sáčku nebo krabičce a pak rozmixovat s trochou studené vody. Pro oživení můžete přidat špetku skořice, vanilky, kakaa, karobu nebo mandlového másla a máte skvělou mňamku, kterou ani není třeba doslazovat a tělo ji bez problému stráví a dostane porci čisté energie.

 

Zdravá nektarinkovo-banánová zmrzlina