Kapustový vegan Caesar salát a kapustové chipsy

kapustový salatKapusta. Někdo ji miluje, jiný nesnáší, někomu je lhostejná, někdo ji jí spíš proto, že je nesmírně zdravá a v nejrůznějších smoothies se snaží maskovat její chuť spoustou ovoce, ale ti, kdo ji opravdu znají, nedají na ní dopustit, neboť je silně alkalická, plná chlorofylu a obsah jejích živin vám může při pravidelné konzumaci opravdu změnit život. Kromě kyseliny listové, vitamínu A, C, aminokyselin, flavonoidů, vlákniny a luteinu obsahuje velké množství vápníku, hořčíku a železa, proto by ji ten, kdo trpí nedostatkem těchto živin, měl do svého jídelníčku zařadit nejlépe každý den a to nejen ve formě zelených smoothies s ovocem, ale třeba i dobře na slano.

Kapusta reguluje hladinu cukru v krvi, poskytuje prevenci proti zánětům močového měchýře, pomáhá proti stresu, chrání tělo před nádorovým bujením, pomáhá při otocích těla – zavodnění, revma, dna, detoxikuje, zlepšuje naše trávení, vylučování, čistí střeva, reguluje zácpu a posiluje náš imunitní systém.

Máte-li chuť si opravdu zdravě pochutnat, nabízím vám zde dva recepty v jednom!

První recept je na skvělý podzimní kapustový vegan Caesar salát, který může být jako příloha nebo ve větším množství jako samostatné jídlo.

 

  • kapusta11 střední kapusta nakrájená na proužky
  • 1 šálek slunečnicových semen
  • 1/3 šálku mandlí
  • Lžička pochoutkového droždí
  • 2 stroužky česneku drceného
  • hrnek filtrované vody
  • ½ lžičky agáve sirupu nebo stévie
  • ½ lžičky mořské soli

 

Omytou a osušenou kapustu nakrájíme na kratší proužky a dáme do mísy (odstraníme střední stonek u listů). Zbývající přísady dáme do mixéru a umixujeme na hladkou pastu. Nalijeme směs na listy a rukama dobře promícháme, aby se dresing dostal do všech záhybů. Necháme 10 minut odstát, aby se chutě propojily, posypeme ještě pár slunečnicovými semínky a podáváme.

Skvělou výhodou tohoto salátu je fakt, že takto připravený recept můžete ještě použít na druhou variantu, kterou je chutná svačinka nebo snack na party či pro návštěvy v podobě svěžích kapustových chipsů.

Kapustové chipsy připravíme tak, že postupujeme podle receptu a listy obalené dresingem dáme do sušičky nebo na pečící papír do trouby na nejnižší teplotu a usušíme. Podle volby varianty a výkonnosti přístroje sušíme 2-3 hodiny a stále kontrolujeme.

 

Uvidíte, že tento recept ani v jedné z variant vás nezklame, naopak!

Dobrou chuť.

Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.