Živočišné versus rostlinné bílkoviny podle slavné knihy ČÍNSKÁ STUDIE

Kniha „Čínská studie“ je nejobsáhlejší a nejkomplexnější studie na toto velmi diskutované téma, která byla kdy vypracována a tak jsem se rozhodla vám z ní přinést odborné výsledky, názor už si udělejte sami.

Univerzity v Cornellu a Oxfordu zkoumaly účinky přijímání živočišné a rostlinné stravy na 650 000 lidech v 26 provinciích Indonésie po dobu 22 let. Jedna skupina lidí se živila masem, zatímco druhá pouze rostlinnou stravou. U skupiny, která pojídala maso a živočišné bílkoviny, se vyvinula rakovina, zatímco skupina na syrové rostlinné stravě zůstala zdravá. Potom se oběma skupinám strava prohodila. Lidem s rakovinou byla podávána syrová rostlinná strava a oni se uzdravili! Původní zdravá skupina začala jíst maso a lidé onemocněli rakovinou! Tento postup se opakoval celkem 50x v průběhu 22 let!

Pro více zajímavých informací doporučuji si tuto skvělou knihu, která je největší dietologickou studií všech dob, koupit.

Je důležité vědět, že tělo vytváří bílkoviny z aminokyselin. Nemůže vzít živočišnou
bílkovinu a jen tak ji připojit k našim buňkám; tělo musí rozložit maso do kapalného stavu, což je spousta práce, dále ještě více rozložit na základní molekuly aminokyselin a pak
znovu sestavit proteinové vazby, které lze využít pouze lidským organismem.

Toto vše zabere spoustu energie a času a jako způsob získávání bílkovin je to zcela neefektivní proces. K tomu si přidejte, že živočišné produkty, včetně mléčných výrobků, obsahují cholesterol a jsou plné 20 hormonů, antibiotik a steroidů, navíc zvířata jsou krmena levným, nezdravým zvířecím krmivem. I kdyby byla zvířata chována ekologicky (bio), jejich přírodní hormony nejsou pro potřeby člověka dobré. Kráva má hormony, po kterých roste rychle, aby vážila stovky kil. Pokud tuto krávu sníme, následkem jejích hormonů v nás rostou věci také rychle, např. rakovina.