Bod dlouhověkosti a stovek nemocí

bod na nozeJedna japonská legenda říká, že jednou z času na čas se objeví šťastný muž, kterému se dostane neocenitelné znalosti od svého otce – znalosti o bodu dlouhověkosti a stovek nemocí. Takový muž, který si tento bod pravidelně masíruje, pak žije velmi dlouho a zdravě.

Masáž určitých bodů na těle patří mezi nejstarší metody léčby na dálném východě, která se používá již po celá tisíciletí. Celkově má člověk na těle 365 bodů a 12 meridiánů, což je totéž, jako počet dní a měsíců v jednom roce. Efekt takové masáže, ať už jde o akupresuru nebo o zatlačení jistých bodů prstem, je založen na teorii meridiánů a drah, které spojují jednotlivé orgány.

Aktivace bodu Zu San Li má za následek efekty permanentního omlazení a vyléčení, které prodlužují život . V Číně je tento bod známý jako “bod dlouhověkosti” a v Japonsku zase jako “bod stovek onemocnění”.

bod na noze

 

KDE SE NA TĚLE NACHÁZÍ MAGICKÝ BOD ZU SAN LI?

Bod dlouhověkosti se nachází pod čéškou na koleně. Abyste ho našli, musíte překrýt koleno palcem ruky na téže straně (čili pravou ruku na pravé koleno) tak, jak to znázorňuje obrázek výše.

Bod je mezi konci malíčku a prsteníku ve formě malé jamky mezi kostmi.

Pro názornost je to uvedeno i na obrázku níže.

bod na noze1

Je však i jiný způsob jak ho najít.

Sedněte si na podlahu, pevně zatlačte obě nohy do podlahy a přitáhněte je k sobě, ale nezvedejte paty ze země.

Zaznamenáte, že pod kolenem se nachází vyvýšené místo. Najděte nejvyšší položený bod, položte na něj svůj prst a zaujměte obvyklou polohu pro začátek masáže.

Bod na kterém máte prst je bod, který hledáte – Zu San Li.

 

ZA CO JE TENTO BOD V NAŠEM TĚLE ZODPOVĚDNÝ A PROČ HO JAPONCI NAZÝVAJÍ BODEM STOVEK ONEMOCNĚNÍ?

Zu San Li má následující úkoly:

  1. Kontroluje činnost orgánů v dolní polovině těla.
  2. Kontroluje činnost míchy v oblastech, které jsou zodpovědné za správné fungování trávicího traktu, genitálií, ledvin a nadledvinek.

Masáží bodu Zu San Li dokážete zvýšit činnost nadledvinek, nejsilnějších žláz s vnitřní sekrecí, které jsou hlavními ochránci lidského zdraví.

Nadledvinky vylučují do krve adrenalin, hydrokortizon a další důležité hormony .

Každodenní masáží “bodu dlouhověkosti” dokážete normalizovat práci nadledvinek, které jsou v těle odpovědné za následující funkce:

Kromě toho, masáží Zu San Liu dosáhnete:

Masáž uvedeného místa vám pomůže zvýšit i vaše sebevědomí, odbourat stres či napětí a najít vnitřní harmonii.

Dokážete také vyléčit mnohé další onemocnění, včetně škytání, zácpy, gastritidy a pomočování se.

 

JAK A KDY MASÍROVAT “BOD DLOUHOVĚKOSTI”?

Bod Zu San Li je lepší masírovat ráno a před obědem, 9 krát v kruhovém pohybu ve směru hodinových ručiček, střídavě na každé noze (čili 9 krát na jedné noze a 9 krát na druhé noze).

Dělejte to opakovaně během 10 minut.

Před začátkem masáže byste měli zaujmout pohodlnou, relaxační polohu, nejlépe v sedě. Uklidněte si dýchání a koncentrujte se na své pocity.

Uveďte se do stavu harmonie a vědomí, že právě začínáte s léčebným procesem. Tato masáž má také stimulační účinky.

Masáž se provádí buď s vašimi prsty nebo s jakýmkoliv zrním (pohanka, oves, rýže, atd.).

Můžete také na tento bod připevnit polovinu stroužku česneku a nechat ho působit 1 až 2 hodiny (do té doby, dokud pokožka nezčervená).

Masáž bodu Zu San Li večer je vhodná pro hubnutí. Říká se, že takto dokážete zhubnout 400 až 500 gramů za týden. Avšak nedělejte masáž těsně před spaním, protože byste si mohli přivodit nespavost.

Masáž je možné provádět každý den, ale nejlepší výsledek má při novoluní měsíce (čili opak úplňku, kdy měsíc není vidět).

Dále je vhodné dodržovat následující doporučení, ale i bez nich je masáž velmi účinná:

  • Osm dní po začátku novu měsíce (když má měsíc tvar písmene D) masírujte tento bod ráno střídavě na každé noze, ve směru hodinových ručiček. Jde o nejlepší čas pro posílení imunity, zlepšení činnosti orgánů a zpomalení stárnutí.
  • Před obědem střídavě na každé noze, ve směru hodinových ručiček, pro zlepšení celkové kondice, paměti a činnosti kardiovaskulárního a trávicího systému.
  • Po obědě, současně na obou nohách. Toto je účinné proti stresu, nervozitě, podrážděnosti, proti bolestem hlavy a na poruchy spánku.

Večer uvedený bod masírujte v protisměru hodinových ručiček, střídavě na každé noze, pro zlepšení metabolismu a na pomoc při hubnutí.

A zde ještě názorné video:

 

Hodně zdraví.

Michaela

Zdroj: Zu San Li – A point of a Hundred Diseases on your Body, Přeloženo do češtiny za zdroje http://www.badatel.net, Převzato ze stránek http://www.mencl.info a www.moje-pravdy.cz
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.