Bod dlouhověkosti a stovek nemocí

bod na nozeJedna japonská legenda říká, že jednou z času na čas se objeví šťastný muž, kterému se dostane neocenitelné znalosti od svého otce – znalosti o bodu dlouhověkosti a stovek nemocí. Takový muž, který si tento bod pravidelně masíruje, pak žije velmi dlouho a zdravě.

Masáž určitých bodů na těle patří mezi nejstarší metody léčby na dálném východě, která se používá již po celá tisíciletí. Celkově má člověk na těle 365 bodů a 12 meridiánů, což je totéž, jako počet dní a měsíců v jednom roce. Efekt takové masáže, ať už jde o akupresuru nebo o zatlačení jistých bodů prstem, je založen na teorii meridiánů a drah, které spojují jednotlivé orgány.

Aktivace bodu Zu San Li má za následek efekty permanentního omlazení a vyléčení, které prodlužují život . V Číně je tento bod známý jako “bod dlouhověkosti” a v Japonsku zase jako “bod stovek onemocnění”.

bod na noze

 

KDE SE NA TĚLE NACHÁZÍ MAGICKÝ BOD ZU SAN LI?

Bod dlouhověkosti se nachází pod čéškou na koleně. Abyste ho našli, musíte překrýt koleno palcem ruky na téže straně (čili pravou ruku na pravé koleno) tak, jak to znázorňuje obrázek výše.

Bod je mezi konci malíčku a prsteníku ve formě malé jamky mezi kostmi.

Pro názornost je to uvedeno i na obrázku níže.

bod na noze1

Je však i jiný způsob jak ho najít.

Sedněte si na podlahu, pevně zatlačte obě nohy do podlahy a přitáhněte je k sobě, ale nezvedejte paty ze země.

Zaznamenáte, že pod kolenem se nachází vyvýšené místo. Najděte nejvyšší položený bod, položte na něj svůj prst a zaujměte obvyklou polohu pro začátek masáže.

Bod na kterém máte prst je bod, který hledáte – Zu San Li.

 

ZA CO JE TENTO BOD V NAŠEM TĚLE ZODPOVĚDNÝ A PROČ HO JAPONCI NAZÝVAJÍ BODEM STOVEK ONEMOCNĚNÍ?

Zu San Li má následující úkoly:

  1. Kontroluje činnost orgánů v dolní polovině těla.
  2. Kontroluje činnost míchy v oblastech, které jsou zodpovědné za správné fungování trávicího traktu, genitálií, ledvin a nadledvinek.

Masáží bodu Zu San Li dokážete zvýšit činnost nadledvinek, nejsilnějších žláz s vnitřní sekrecí, které jsou hlavními ochránci lidského zdraví.

Nadledvinky vylučují do krve adrenalin, hydrokortizon a další důležité hormony .

Každodenní masáží “bodu dlouhověkosti” dokážete normalizovat práci nadledvinek, které jsou v těle odpovědné za následující funkce: