Jak ráno rychle nastartovat metabolismus a cítit se skvěle celý den

ovozel ránoNěkterá rána jsme v pohodě a při síle a jiná je nám těžko, jsme nedospalí, apatičtí, pociťujeme kolikrát i tíhu či nějakou bolest a nejraději bychom se zahrabali sto metrů pod zem. Takový stav může souviset se zpomaleným metabolismem, kterému jsme předcházející den nepřidali na síle buď nesprávnou stravou, nekvalitním spánkem, dlouhou prací bez relaxace, vysedáváním u počítače nebo stresem a negativními emocemi. Aby vaše další ráno i celý den byly co nejlepší, nabízím vám několik tipů, které pomohou nastartovat vaše tělo i náladu. 

 

1. Dejte si sklenku citronády hned po probuzení  

citron vodaPakliže si osvojíte ranní rituál pití teplé citrónové vody, budete mít metabolismus stále v chodu a tělo povzbuzené. Vyčistí se vám celý trávicí systém, zvýší se činnost metabolismu, zavodníte se a dodáte tělu vitamíny. Tento start vám pomůže se cítit lépe než kdyby jste si citronádu nedali. Je dobré citronádu střídat i s čistou vodou, abyste si nevytvořili neodvratný zvyk, neboť není pro tělo dobré mít jakékoli neotřesitelné zvyky.

Ráno by měla být voda teplá, neboť je to po náš organismus po ránu lepší, v průběhu dne pijte dostatek vody, klidně i citrónové, o pokojové teplotě nebo chladnější. Chladnější voda napomáhá zrychlování metabolismu.

Do citronové vody můžete přidat čajovou lžičku medu, agáve sirupu nebo stévie. Rec