5 zdravých zásadotvorných svačin před a po cvičení

ovozel11Často se mne moji klienti ptají, jak správně vyživovat své tělo před i po cvičení, aby měli energii, spalovali tuk a umožnili svalům správně a na plno pracovat a posilovat. Mnoho z nich je časově zaneprázdněných, takže si nemohou dovolit připravovat sami zdlouhavé recepty a zároveň jsou fandy zdravého stravování, takže si nechtějí koupit polotovary, jako jsou müsli tyčinky nebo zpracovaný proteinový koktejl z živočišných zdrojů.

Zdravá svačina může být jednoduchá, chutná, výživná a připravená během několika minut.

Zde je pět z mých nejoblíbenějších před a po cvičení tipů:

 

Zelené smoothie s lněným semínkem a kurkumou 

zelené smoothie3Smoothies mají přednost po tréninku, protože jsou velmi osvěžující. Mohou být také docela sytá, takže bych je volila spíše po, než přímo před.

Téměř vždy, když dělám zelená smoothies, přidávám do nich špenát nebo kapustu, neboť jsou plné vitamínů, minerálů, vlákniny a také trochu bílkovin. Skvělé je přidat do nich borůvky nebo maliny, i mražené nebo sušené, protože obsahují antioxidanty, takže bojují proti volným radikálům v těle, když vaše svaly vstřebávají tréninkovou rutinu. Zelené listy jako je kapusta,obsahují také omega-3 mastné kyseliny, které si můžete také dodat přidáním dvou lžic lněných semínek. Lněné semínko pomůže také tomu, aby bylo vaše smoothie bohatší a sytější.

Recepty na smoothies naleznete v sekci Smoothies.

 

Rýžové chlebíčky s mandlovým máslem, ovocem a konopnými semínky