Nová detoxikace – podpořte šest vylučovacích orgánů těmito potravinami

ovoce1Věděli jste, že existuje šest orgánů, které podporují přirozený proces detoxikace vašeho těla? Těch šest, o kterých nyní bude řeč, jsou játra, ledviny, plíce, lymfa, tlusté střevo a kůže. Každý orgán pracuje denně na odstranění přebytečného odpadu, který je produktem našeho přírodního metabolického procesu. Odpadní látky a metabolity, které jsou obecně označovány jako toxiny, se oficiálně nazývají xenobiotikum.

Důvod, proč nevidíme moc výzkumů zaměřených na detoxikaci je ten, že je to vlastně přirozený proces metabolismu a nedá se zkoumat odděleně. Existuje velká spousta lidí, kteří si myslí, že detoxikace je vlastně jen na podporu hubnutí, ale její skutečný účel je uvolnit naši toxickou zátěž, kterou ať si to připouštíme nebo ne, máme vysokou, i když žijeme zdravě a také zlepšit funkci naší metabolicky aktivní tkáně.

Většina lidí ví, že zvýšení svalové hmoty spálí více kalorií i v klidovém režimu. Faktem ale je, že svalová hmota má nižší metabolickou aktivitu, která tudíž spaluje méně kalorií než náš mozek, játra, ledviny a srdce. Čím lépe tyto orgány pracují, tím více kalorií budeme spalovat i ve spánku, ze stravování, dýchání a podobně. Ano, i dýcháním spalujeme kalorie. Budete-li pravidelně provádět dechová cvičení, budete pálit více. A to je také důvod, proč se při detoxikaci hubne, kromě ztráty vody.

 

Zde je návod, jak můžete účinně detoxikovat své orgány různými potravinami.

Játra

jatraTento silný a výkonný orgán čistí krev a přeměňuje škodlivé chemikálie na vyloučení. Čistí a filtruje každé deci naší krve a metabolizuje všechny chemikálie, dokonce i ty dobré. Játra vyjadřují náš názor a pohled na svět.

Vše o funkci a podpoře jater naleznete v článku Játra – největší detoxikační orgán.

Hořké potraviny a potraviny, které usnadňují tělesnou produkci vnitřních antioxidantů, jako je Glutathion, jsou nejlepší pro detoxikaci jater. Celý článek o Glutathionu – králi antioxidantů.

Potraviny, které podporují jaterní detoxikaci:

  • Zelí
  • Brokolice
  • Česnek
  • Řepa
  • Zelený salát
  • Citronová šťáva
  • Zelená jablka

Hořké byliny, které podporují jaterní detoxikaci:

  • Pampeliška
  • Šťovík

Kompletní a podrobný seznam potravin harmonizujících játra naleznete v článku