Obličej jako zrcadlo našich orgánů

579662_351415648291808_1936412893_nDiagnostikovat stav našich vnitřních orgánů se dá pouhým pohledem na naše dlaně, chodidla, jazyk, zuby, uši, oči a celý obličej. Orientální medicína jako je ajurvéda nebo čínská medicína rozpoznává celkové naladění organismu i podle způsobu řeči, pohybů, písma či dokonce z našeho charakteru a povahy. Dle barvy pleti, pupínků, otoků, vrásek, kožních nepravidelností a asymetrií v různých oblastech obličeje lze rozpoznat, v jakém stavu se nacházejí jednotlivé orgány v těle.

 

Plíce

dýchání

Stav plic se ukazuje na lidských tvářích. Změny kondice plic způsobují odpovídající změny barvy tváři. Je známo, že v případě zápalu plic má pacient tváře červeně zbarvené. Pupínky na tvářích ukazují, že se v plicích nacházejí hlenové usazeniny (mucus) nebo mastné kyseliny. Bledé tváře prozrazují slabou kondici plic.

 

 

 

 

 

Srdce

srdceKondici srdce můžeme vyčíst z konce nosu. Do široka rozložený (naběhlý) nos je důkazem toho, že i srdce bude pravděpodobně rozšířené. Červené zbarvení nosu je důkazem přetíženosti srdce. Rýha na konci nosu – v jeho středu – je znamením, že existuje šelest na srdci. Tato kondice je podobná kondici, při níž vzniká zaječí pysk. Při ní se pravá a levá strana úst během embryonálního vývoje dokonale nespojí. Příčina je ve špatném stravováni matky, především v nedostatku minerálních látek.
Nosní dírky nám ukazují kondici bronchů (průdušek). Slabší pumpování srdce lze také vyčíst z povislých víček a to v případě, že horní víčko je povolené nebo příliš silné.

 

Žaludek a slinivka břišní

lidske_telo_nakres_organyTyto orgány, které jsou umístěny spíše ve střední, centrální, části těla, zrcadlí svou kondici na střední a horní části nosu. Disbalance se projevuje vráskou mezi nosem a ústy. Levá část okolí úst souvisí se slinivkou břišní. Pokud právě v těchto místech máte hlubší rýhu, je dobré si hlídat hladinu cukru v krvi. Pokud vám špička nosu často červená, máte podrážděný žaludek. Stejně tak může jít i o zánět žaludeční sliznice. Pomůže vám jídelníček sestavený z lehce stravitelných, zásaditých jídel

 

 

Ledviny

ledvinyLedviny jsou párovým orgánem. Jejich odpovídajícím párovým orgánem v obličeji – respektive v hlavě – jsou oči a uši. Uši také prozrazují celkovou konstituci člověka. Až do poměrně nedávné doby se většina lidí rodila s velkýma ušima. Dokonce ještě dnes má řada lidí, starších 45 let, velmi velké a dobře vyvinuté uši. Ty jsou známkou velmi dobré vrozené konstituce. Mnoho příslušníků mladé generace má naopak uši malé. Jsou důkazem, že nejen ledviny, ale i celková konstituce jsou oslabeny.

V případech, kdy jsou ledviny stažené a křečovité v důsledku nadměrného množství soli v potravě, zabarví se oblast pod očima velmi často tmavě. Tento příznak se může objevit také v důsledku nepřiměřené sexuální aktivity. Když se naproti tomu pod očima objeví otoky nebo zduřeliny, když jsou pod očima znatelně viditelné váčky, je možné mít podezření, že je oslaben močový měchýř nebo že ledviny již nejsou schopny zvládnout nadměrný příjem tekutin. Pupínky v oblasti oka ukazují na to, že se v ledvinách začíná usazovat tuk a hlen. Když tyto usazeniny začínají tvrdnout, dochází ke tvorbě ledvinových kamenů. Pomohou cviky na posílení pánve.

 

Játra a slezina

slezinaJátrům v obličeji odpovídá středová část obličeje bezprostředně nad nosem – mezi obočím. Jedna nebo více svislých linek v této části obličeje nám nabízí závěr, že příslušná osoba má problémy s játry. Slezina má odraz své kondice na obou stranách hlavy, a to přibližně na vnějších koncích obočí. Jestliže se v těchto partiích objevuje zabarvení, je na místě závěr, že slezina nepracuje korektně.

 

Střeva a močový měchýř

střevaJejich kondici můžeme číst především na čele. Když přijímáme nadměrné množství tekutin, musíme nadměrně močit a zároveň naše tělo začíná reagovat pocením na čele. Vrásky nebo prohloubené linky na čele prozrazují také funkční poruchu výše jmenovaných orgánů. Také svislé vrásky na vrchním rtu naznačují špatnou funkci tenkého střeva a vaše tělo má zřejmě málo živin. Homeopatika a preparáty z minerálních solí tento problém pomůžou zmírnit. Napuchlý dolní ret ukazuje na pomalou práci střev. Pomáhá masáž břicha (pět minut ve směru hodinových ručiček kružte rukou kolem pupíku). Zabírá i každodenní třicetiminutové svižné cvičení, běh nebo rychlá chůze.

 

Reprodukční orgány

orgányJejich kondici a stav je možno číst podle vlasů. Když má někdo vlasy na konečcích rozštěpené, což znamená velmi jin kondici, pak nám to říká, že jeho nebo její sexuální funkce ochabují a pohlavní orgány jsou velmi slabé. Lidský vlas má být silný a odolný proti lomivosti. Každý pramen vlasů vypovídá o naší minulosti. Špička každého vlasu prozrazuje naši kondici ve vzdálenější minulosti, kořen vlasu naši kondici současnou. Podobným způsobem je možné přečíst stejný vývoj na našich nehtech.

Ústa a oblast kolem úst nám podávají také svědectví o reprodukčních orgánech. V oblasti úst nacházíme u mužů knír. Jestliže ho třeba i v náznaku nalézáme u žen, pak je známkou počínajících těžkostí a problémů s pohlavními orgány. Když má například některá žena silnější knírek na pravé straně než na levé, tak z toho můžeme usoudit, že její pravý vaječník má větší poruchy a pracuje hůře než levý.

Také pokožka se širokými póry a časté vyrážky na bradě říkají, že vaše hormony jsou jako na houpačce. Často se objevují během menstruace. Pomůžou preparáty z vitexu jehněčího, které regulují hormonální nerovnováhu a upravují cyklus.

 

Zažívací systém

travicisystemMnoho lidí má zduřelý nebo předsunutý spodní ret. To je důkazem, že střevo je značně uvolněné. To vede k jeho nepravidelné činnosti. Zduřelý, expandovaný vrchní ret prozrazuje, že nefunguje správně žaludek.

Vnitřní, střední část spodního rtu ukazuje kondici tenkého střeva, vnější část kondici tlustého střeva. Ústní koutky nám prozrazují stav dvanáctníku. Bílé skvrny na rtech jsou znamením, že se v zažívacím traktu vytvářejí hlenové nebo tukové usazeniny. Tmavé skvrny ohlašují tvoření vředů. Podobným způsobem je možné posuzovat kondici zažívacích orgánů podle jazyka. Špička jazyka odpovídá dolním partiím zažívacího traktu, kořen jazyka partiím horním.

 

 

Přečtěte si svůj obličej

 • hlavaKolmá vráska mezi obočím naznačuje možný problém s játry.
 • Na čele u kořínků vlasů se promítá stav močového měchýře, spodní část čela ukazuje na funkci tenkého střeva.
 • Vyrážka nebo zarudnutí pleti na spáncích vypovídá o stavu žlučníku.
 • Slezina a slinivka se projektují u kořene nosu a na vnější straně očí.
 • Tváře nám říkají vše o stavu našich plic.
 • Okolí nosních dírek nám sděluje, jak jsou na tom naše průdušky.
 • Červený nos mívají opilci a lidé, kteří mají problémy se srdcem.
 • Vrásky nad horním rtem signalizují úbytek ženských hormonů, brada je promítací zónou pohlavních orgánů.
 • Popraskané koutky úst značí, že byste si měli víc hlídat žaludek a dvanáctník.
 • Oteklé tváře poukazují na sníženou funkci látkové výměny, kdy se špatně zpracovávají sacharidy v těle. Je namístě na čas omezit sladkosti, bílé pečivo a brambory.
 • Povadlá, tenká pokožka se spoustou vrásek nám říká, že že máme narušený podíl zásad a kyselin v těle. Je dobré tedy omezit příjem bílkovin a zařadit více zeleniny.
 • Vrásky před ušima naznačují, že jsme dehydrovaní a měli bychom zvýšit příjem tekutin.
 • Nahnědlé nebo nažloutlé zabarvení v oblasti úst je typickým projevem problémů se spalováním a přeměnou tuků. Omezte nebo nejlépe úplně vyřaďte cukrovinky a bůček a jezte stravu s nízkým obsahem tuků. Také popíjejte tři hrnky zázvorového čaje denně, který pročišťuje organizmus a kúru vydržte alespoň týden.
 • Hluboké důlky. Bývají často dědičné, ale pokud se objeví během let samy od sebe, můžou se za tím skrývat problémy s páteří. Všimněte si, jestli jste v poslední době nějak nezměnili držení těla. Pomohou pravidelné cviky na páteř.
 • Z vrásky mezi spodním rtem a bradou se dá vyčíst genetická dispozice k oslabeným žilám. Denně kružte a hýbejte nohama tak často, jak jen si vzpomenete. Pokud máte sedavé zaměstnání, alespoň ohýbejte palce u nohou, jako byste chtěli něco zvednout ze země.
 • Za příčnou vrásku na kořeni nosu zřejmě může obličejová mimika. Pokud je ale velmi hluboká, s největší pravděpodobností signalizuje špatně fungujícou štítná žlázu. Tento problém poznáte i podle toho, že je vám pořád zima nebo míváte často zácpu. Vhodné bylinky a strava vám pomohou.
 • Příliš mnoho malých cévek nebo teček na nose naznačuje, že máte zvýšený tlak v horní části břicha. Ten vzniká, když často dýcháte jen povrchově nebo sedíte shrbeni. Dejte si pozor na správné držení těla nejen vestoje, ale i když sedíte. Párkrát denně si zacvičte: lehněte si, zhluboka dýchejte a ruce si položte na břicho tak, abyste cítili, jak se zvedají a klesají. Postupně se tak naučíte dýchat zhluboka.
 • Viditelná prohlubeň nad vrchním víčkem symbolizuje nedostatek energie. Lidé, kterých se to týká, se brzy unaví a jsou rychle z formy. Vitalitu můžeme podpořit vitamíny řady B, železem nebo sprchováním střídavě studenou a teplou vodou.

 

zubyZde je na ukázku obrázek toho, jak jednotlivé naše zuby symbolizují a ovlivňují jednotlivé orgány v těle a jak tedy velmi dobře lze diagnostikovat i podle bolestí daného zubu oslabený orgán.

Stejně tak je rozdělen i jazyk a jeho jednotlivé části, které podle svého zabarvení, povlaku a jeho barvy a síly, prokousání a nepravidelných okrajů ukazuje na stav a pohodu našeho těla. Odečtem diagnózy z jazyka a z tepu na obou rukách, se zabývá ajurvéda i čínská medicína, která pak léčí příčiny nemoci akupunkturou a bylinkami. Vřele doporučuji!

 

očiIrisdiagnostika se zabývá čtením stavu těla pacienta z duhovky jeho oka, kde jsou po vyfocení duhovek přes silný mikroskop jasně patrné trhlinky, odlišná zbarvení a tvary jednotlivých segmentů, z jejichž odchylek pak lékař stanovuje diagnózu a návrh léčby bylinkami, potravinovými doplňky a úpravou stravy. Prošla jsem a mohu jen doporučit.

 

 

Staří jógové praktikovali pro vyváženost svého těla a života rozdělení dne na čtyři stejně dlouhé celky, které se skládali ze 6 hodin spánku, 6 hodin práce, 6 hodin pohybové aktivity, 6 hodin meditace a duchovních cvičení. Zařazovali samozřejmě mírnou, jednoduchou, dobře stravitelnou a zásaditou stravu s převahou ovoce a zeleniny.

 

 

uchoJá navíc doporučuji i pravidelné masáže, které celé tělo stimulují, prokrvují a očišťují od toxinů. V případě, že nemůžeme nebo nechceme chodit na masáže těla, můžeme si masírovat jen určité jeho části a tím podporovat funkci všech našich orgánů.

Velmi jednoduchou masáží může být například masáž ucha, kdy si hněteme a promačkáváme jednotlivé části ucha od shora dolů a obráceně. Také za něj jemně taháme a poštipkáváme a tím probouzíme k činnosti celý náš imunitní systém.

 

 

ruceDalší velmi jednoduchou technikou a navíc nejlépe dostupnou oblastí pro masáž po celý den za každé situace je oblast dlaní, které promačkáváním, hnětením, vytahováním a hlazením můžeme také velmi dobře stimulovat a probouzet tak k životu celé naše tělo. Nezapomeňte si masírovat i hřbety rukou a celé prsty.

 

reflexkachodidlaSvé orgány a veškeré jejich správné fungování také můžeme krásně podpořit pravidelnou masáží chodidel, přešlapováním na reflexních podložkách nebo přenášením váhy ve stoji na tácu s oblázky, které si přivezeme od moře a které jsou navíc krásnou dekorací do koupelny 🙂

 

 

 

934931_394147217360622_288729284_nDětská nožička má rozdělení bodů jednodušší.

 

A ještě poznámka na závěr. Při zpracovávání podkladů pro tento článek jsem si všimla, že různé zdroje se krapet liší v rozmístění jednotlivých orgánů na obličeji, uchu, oku, jazyku, chodidlech i dlaních. Odchylky nebo spíše nepřesnosti nejsou časté, ani nijak markantní, ale sem tam se vyskytnou (příklad obrázku s jazykem, kde se uvádí dvojí popis jednotlivých částí od několika autorů a podobně). Snažila jsem se informace setřídit co nejpřesněji podle nejčastěji se shodujících dat zdrojů, které mi byly k dispozici a věřím, že jsou správné a všem nám pomohou.

 

Buďme zdraví, rovnovážní a sami sebou.

 

doktorka, vitalia, prozeny
Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

105 komentářů
 1. Ďakujem pani Weissová za nádherne spracovanú problematiku, z ktorej môžem čerpať pri samoliečbe 🙂
  Marek G.

 2. Dobrý den, přečetla jsem si se zájmem Váš článek, musím ze zkušenosti říct, že to sedí. Podařilo se mi řadu problémů vyřešit a vyrážky nemám, ale chci se zeptat, co by indikovala pleť zbarvená do žluta? díky

 3. Super no, tak na ksichtě, mám přesně v místě mezery problém, tudíž nevím…. tentýž problém mám na dlani říkám si to už se trefím… ale prd, opět na dlani, přesně v místě kde není napsán žádný orgán. Každopádně tomuhle věřím, třeba v případě oslabení plic střev i srdce to kdysi odpovídalo naprosto přesně, toho jsem se úspěšně zbavil, tak mi vymysleli svinstvo na míru, ale i nad tím zvítězím, asi jim poradím jestli by nebylo lepší mě prostě střelit do hlavy, vyšlo by to levnějc a vy by jste měli klid, já taky tak v čem je problém ?

 4. Dobrý den,

  poradila byste mi prosím, kde preparát z vitexu jehněčího koupím? Který výrobce je nejlepší?

  Děkuji Pavla

 5. Dobrý den paní Michaelo, asi rok mám bolesti kostí a především kloubů, ale i těch malých na rukou a hlavně na nártech a v patách. bolest je trvala, stěhovavá, trvá i v noci. Ráno se musím nejdříve rozchodit. Poslední 3 týdny se přidalo i noční pocení, jsem celkově unavená. Lékař mi zjistil vysokou hladinu EBV – 960, ale léčbu nemám žádnou. Glykémie byla 5,5. Můžete mi, prosím, poradit? děkuji Jitka

 6. Nemyslim pouze nasi jedinecnou vizaz, mimiku ci zobrazeni nasich nalad, ale predevsim nasi celkovou kondici. Oblicej odrazi stav nasich vnitrnich organu, je to vlastne takove nase zrcadlo, „vnejsi sonda“, ktera ukazuje spravne fungujici organy i ty, ktere jsou v neporadku.

 7. Dobry den,nerazila jsem na uplne nahodou na vase stranky,ktere me velice zaujaly a proto bych se vas rada zeptala na vas nazor resp. poprosila o radu… Letos jsem podstoupila 4 laparoskopickou operaci pro endometriozu 4 ted uz i 3 stupne s odstranenim cysty na levem vajecniku vc. velkych srustu strev, delohy a vajecniku. Nadale jsem jiz prisla pred 2 lety o oba vejcovody. Uz jsem i po 5 umel.oplodneni a stale se nam nezadarilo ani miminko. Kvalita mych vajicek, manzelova spermii a nasledneho embrya je kvalitni. Ale nerozumim tomu proc se mi to deje. Endonetrioza se stale zhorsuje, ani gely proti srustum nezabrali a nikdo nevi proc tomu tak je a proc se zatim embryotransfer nikdy neuchytil.. Lekari jsou uzasni a snazi se mi pomoci. Dekohu jeste mam a vajecniky tez, ale uz to neni uplne jako u zdraveho cloveka. Od mala jsem si prosla ne uplne idealnim detstvim, doslo i k umrti meho otce v mych 17 letech a matka se o me me sourozence prestala starat. Musela jsem se v 17 letech postavit na vlastni nohy, do toho chodit do skoly, pripravovat se na maturitu, bydlet v pronajmu a chodit na 3 brigady abych se uzivila..Jeste nez umrel muj otec, tak jsem si s matkou prestavala rozumnet atd atd.. Nadale mam poslednich 5 let tinitus chronicky ale tohle vse zacalo jakmile jsem skolabovala a prokzala se mi pri prvni operaci endometrioza..Ted za ty roky jsem spokojena. V praci se mi dari, delam i praci ktera me bavi a v manzelstvi jsem tez spokojena.. Mozna nechapu nebo spise jsem uplne neprisla na to, kde je problem uvnitr me a proc se mi toto vse deje, i kdyz se mam dobre na dnesni dobu. Mozna neco prehlizim nebo nevidim co mi telo rika?..Moc dekuji za odpoved.

  1. Krásný den milá Petro, z vašeho dotazu je patrné, že jste si prošla dost těžkým obdobím, v dětství i dospívání především. Váš dotaz, Vaše prosba o radu či pomoc je upřímná, a je nezbytné aby člověk popsal svoje symptomy, příznaky, zdravotních obtíží minimálně tak jako Vy. Je nutné otevřít se, nechat předsudky stranou a napsat co jsem prožil/a za stresová i bolestivá období od dětství až po současnou dobu, neb dle těchto informací i když jsou důvěrné může býti člověku pomoženo, protože stresové dlouhodobé období má zhoubný dopad na naše tělo mysl srdce ducha duši i zdraví. Pokud k tomu připočteme, nezdravý životní styl i stravovací návyky, hormonální léčbu, antibiotika …atd máme založeno na problém.
   Existovali a existují na naší planetě média, skrze které hovořil Nejvyšší Zdroj, nebo k nim promlouvá přímo. Tudíž jim diagnózu i postup léčení v podstatě i doslova předal, či předává.

   Mým snem bylo podávat lidem informace, které povedou k jejich celistvosti, neb jen takto je člověk opravdu zdraví. Je nezbytné starat se stejnou měrou o tělo mysl i duši. Pokud na jakých-koli s výše vyjmenovaných jemnohmotných těl zapomeneme delší dobu, vždy to pocítíme na svém zdravotním stavu. Vždy jsem toužil býti kanálem, prostředníkem Jeho, toužil jsem aby skrze mne proudila Jeho univerzální energie – toužil jsem aby můj dotek rukou byl hojivý – léčivý, což se díky Němu začalo dít a každým dnem se tento dar umocňuje.

   Milá Petro, není pochyb o tom, že drtivá většina populace je doslova zamořena virem Epsteina Barrové (EBV),tento vir není sám – jsou další utajené a tajemné viry + tyto viry mají vždy své komplice – E-coli, streptokok …atd
   EBV, je nejzáhadnější ze všech záhadných onemocnění, a je nelidsky trpělivý. Pokud jsme nakaženi virem EBV čtvrtého stupně, projevují se u nás obtíže, a nemoci které jsou záhadné a lékařská komunita je nazývá jako neléčitelné, nebo velice těžce léčitelné s důrazem na částečnou stabilizaci stavu.

   Tyto informace předbíhají svou dobu o desítky let, stejně jako v letech 1910 – 1945, kdy Zdroj-Bůh , hovořil skrze pana Cayce.Věřím v pana Cayce i v Boha, který je i uvnitř mne samého a věřím že i právě proto mám tyto fascinující informace.Věda má v současné době spoustu přístrojů, které zjistí přítomnost těžkých kovů v organismu, zvětšení orgánů a podobně. Ale to nejzákladnější věda doposud nezjistila a v tom jsme jako v době kamené neb vyvoj i finance jdou zatím jiným směrem. Věda nemá ani nejmenší tušení jak funduje bio-chemicko-elektrický metabolismus či procesy v našem těle a to vše v součinnosti s emočním i duchovním prožívání každého okamžiku. V těle totiž s každým emočním rozpoložením vznikají substance, které jsou bud slučitelné, nebo neslučitelné s našim zdravím.

   Nemoci jako celiakie, crohnova choroba, RA, RS, fibromyalgie, hypotyreóza – onemocnění štítné žlázy, únavový syndrom, menstruační a premenstruační syndromy, kandidóza, diabetes typu 2, žloutenka C, lupus, pásový opar, migrény, deprese, Moniérovy nemoci, Tinitus, chronické bolesti kloubů i zad,…..atd, atd, v podstatě existují a jsou vedené pod těmito názvy, ve skutečnosti si lékařský entablisment s těmito onemocněními vůbec neví rady i když se tváří že ano. Nic jako autoimunní onemocnění neexistuje, tělo je dokonalým obrazem Stvořitele a nenapadá samo sebe. Imunitní systém je jediný, který pracuje každou vteřinu za nás a za naše zdraví.

   Pokud Vás moje odpověď uklidní a uspokojí a pomůže Vám být opět celistvá, budu velice rád, celou odpověď naleznete na níže uvedených internetových stránkách v rubrice Zajímavosti – podrubrika-zdraví v otázkách a odpovědích 2.

   Přeji Vám ze srdce vše dobré a pokud to budete cítit, neváhejte se objednat, neb o těchto převratných informacích se hned tak někde nedočtete

   Bůh Vám žehnej, Bůh Vám dal právo uzdravit se.
   František Havlík
   http://www.andelskysalon.cz

 8. Ja navic doporucuji i pravidelne masaze, ktere cele telo stimuluji, prokrvuji a ocistuji od toxinu. V pripade, ze nemuzeme nebo nechceme chodit na masaze tela, muzeme si masirovat jen urcite jeho casti a tim podporovat funkci vsech nasich organu.

  1. Krásný den milá Jitko. Vaše onemocnění, které popisujete v jedné krátké větě, je velice obtížně léčitelné, má také celou řadu symptomů i příznaků a také záleží na tom, jak silná víra ve Vás přetrvává. Při každé úzdravě je nezbytné znát a především uvědomit si psychické a duchovní prožitky nás samotných.
   Je nezbytné položit otázku sám sobě/sama sobě, jak vlastně žiji posledních několik let? Jak veliký díl lásky na pomyslných vahách převládá v mém bytí, kolik lásky dávám svým blízkým? Jak se snažím býti nápomocen Zemi a světu?

   V důsledku omezené pohyblivosti trpíte strachem – a následná rezignace má vliv na mentální a duchovní očekávání těla.
   Jedná se o neschopnost trávicích sil a žláz v játrech vytvářet potřebné tendence či energie, aby docházelo k regeneraci nervové energie. Uvnitř každého z nás se nacházejí elementy, umožňující řádnou funkci všech orgánů a obnovu těla. Celé tělo se obnoví během sedmi let. Jedná se tedy o relativně pomalý proces, vyžadující jistou rovnováhu v chemii tělesných sil těla. Avšak v každém těle musíme rovněž počítat s vlivem Duše.
   Tato bytost stále válčí sama se sebou – avšak veškerá nenávist, zloba, zášť a smutek musí být eliminovány. Měla by si uvědomit kdo jí stvořil. Není to Pán?
   Každá Duše, jež přizná že chybila a chce se polepšít, se může spolehnout na Jeho pomoc.
   Druzí se Vám snaží pomoci – naslouchejte jim.
   V organismu chybějí prvky jež by mu mohly být dodány prostřednictvím chloridu zlata, pomocí nízkých vibrací.

   Proč se chcete vyléčit? Abyste mohla uspokojovat svoje fyzické touhy?
   Abyste se stala ještě větším sobcem? Pak bude lepší když se danný stav nezmění a zůstane takový jaký je.
   Dojde li ke změně postojů, cílů a záměrů a bude li se bytost podle toho chovat, může očekávat změnu k lepšímu.
   Změníte li se výše naznačeným způsobem, postarejte se o to, aby se součástí Vaší léčby staly i MASÁŽE.
   Říká Zdroj všem nemocným – skrze pana Cayce.

   Téměř veškerá malátnost a otupělost může být způsobena poruchou pánve a střev.
   Dle ruského vědce Mečnikova špatné vyměšování je příčinou mnoha onemocněním.

   Poruchy rovnováhy také způsobují různé choroby možečku CNS,(chybný žebříček hodnot), nebo také mají původ v uchu (nemocnému druzí radí zprava, zleva, jenomže on je, alespoň podle jeho skutků bráno, neslyší)
   nebo také v krční páteři (která ukazuje, že dotyčný/á, je při obhajování některých svých názorů a pohledů na život dosti tvrdohlavý)
   Také je rovnovážné ústrojí skryto ve vnitřním uchu, v hlavě. Při poruchách rovnováhy drží klíč ke zdraví ve svých rukách chorý Chce-li se jedinec, jehož nejistá chůze, závratě a poruchy rovnováhy potkávají, vyléčit? pokud touží aby se s ním netočil svět? musí se sám trochu natočit a jinak na vše pohlížet

   Povzbuzení činnosti celého ústrojí a zlepšení vylučování ve spojitosti s masážemi Vám začne ulevovat od potíží.

   Omezte mléčné výrobky, kávu s mlékem, cukry, sladkosti, alkohol, maso zejména červené, bílé pečivo.
   Žádná smažená jídla, jen dušená nebo vařená nebo pečená.
   Jezte lehká jídla, rýži, těstoviny, rybí maso, zeleninu, ovoce, tmavé pečivo. čerstvé máslo, slaďte medem.
   DŮLEŽITÉ – NIKDY NEJEZTE V ROZRUŠENÍ, Nejezte po osmé hodině večerní.
   DŮLEŽITÉ – KAŽDÉ SOUSTO PROSLIŇTE MINIMÁLNĚ 80x , a až potom spolkněte, enzimy, které jsou obsaženy ve slinách nejsou v trávicím traktu a tudíž potrava zahnívá a tlí, místo aby byla strávena.
   to samé platí o polykání velkých kusů potravy, nehledě na energetický výdej našeho organizmu – co se trávení týká.
   DŮLEŽITÉ – Zjistěte si jak jste na tom se zásadami i kyselinami ve vašem organismu, (alkalické prostředí v těle) lakmusovými papírky – moč.
   DŮLEŽITÉ – Najděte si energeticky čistého terapeuta/ku – a aplikujte pravidelně celotělovou masáž se zaměřením na Tračník, masáž břicha i hlavy , masáž a osteopatické narovnání pánevní oblasti a také páteř.:
   slepé střevo – Th10 – Th12
   Vzestupný tračník – Th12 – L1
   sestupný tračník – L1 – L2
   Th – hrudní – dorzální páteř , L – páteř bederní
   Pravidelná masáš i akupresura ušních lalůčků Vám také uleví od nepříjemností.

   3x denně reflexní masáž plosek nohou se zaměřením na látkovou výměnu, zejména na játra, žlučník, tračník.
   Obklad s Ricinového Oleje, po dobu 3 dnů, zakončený olivovým olejem.
   Teprve až potom 3 denní jablečná dieta.
   Jedna kůra , očista prostřednictvím Zelených potravin, chlorella, ječmen.
   Tinktura z Hořce žlutého,
   Tinktura z Gotu-Kola současně s Tinkturou z Ašwagandy + také čaje (odvary z těchto bylin)
   Čaj z Gingko Biloba

   Jaterní čaj, žlučníkový čaj
   Tělesná cvičení a spotrovní aktivity jsou naprostou nezbytností celistvosti.
   Cviky – kroužení hlavou dle pana Cayce – 3x denně
   DŮLEŽITÉ – Meditace – to jest potrava pro naši duši – hypofíza (lebka), břišní krajina i pánev – jsou na fyzické úrovni středy našich energetických center – neboli čaker. Tyto dokážeme stimulovat při masáži napojením se na neomezený Zdroj Kosmické energie, a též pochopitelně meditacemi.
   Léčba je komplexní neb se skládáme z těla, mysli i duše.
   Změna mentálních i duševních postojů, masáže atd., Vám budou pomáhat. Když však ztratíte trpělivost bude lepší, když se doporučeními přestanete řídit. Buďte vytrvalá a důsledná neb, jak již bylo uvedeno, rychlá změna k lepšímu není možná. Nepospíchejte, neboť tělo je život, celá bytost představuje růst. Léčivým silám dejte dostatek času. Co nyní chybí? To, co je sám život, což se síla, již nazýváte Bohem. Přijmete ji, nebo odmítnete? Rozhodnutí je na Vás.
   Vše konzultujte s lékařem a věřte sama sobě.
   Veškeré podrobnosti o alkalickém prostředí, čajích, ricinovém oleji, meditacích, masážích, cvicích od pana Cayce.. atd. naleznete na http://www.andelskysalon.cz
   S pokorou i láskou František kmm

 9. dobrý den Míšo,
  velmi se mi líbí vaše stránky. Kvůli zdravotním problémům které mě trápily roky, hlavně kolem zažívání jsem za poslední rok úplně změnila životosprávu.
  Ale k problému, poslední týden se mi na obličeji tvoříí hnisavé malinké pupínky směrem od nosu ke koutku úst, převážně na levé straně, ale již i trošku na pravé a také to pokračuje od úst dolů k bradě – spíše krajní část. nevím co by mi to mohlo způsobovat a jak se toho zbavit.
  Další problém mám s čepy na mandlích, které se mi stále tvoří a také nevím jakými přírodními postupy se jich zbavit. No a asi bych se měla rovnou zmínit o chronických mykózách, které se mi stravou rozhodně zlepšily, ale stále se občas vrací.
  děkuji Kristýna

  1. Krásný den milá Kristýno
   Kožní problémy viditelně ukazují, co se člověk, lépe nebo hůře pokouší ukrýt. Mnoho lidí (hlavně žen a dospívajících), žehrá na svoji pleť. Pokožku na obličeji mají suchou a popraskanou, nebo naopak příliš mastnou a plnou vřídků. Pleť se proměňuje podle toho, jak vnitřně zraje, a k čemu se vyvíjí její nositel. Ani sebelepší kosmetický přípravek, lék či zázračná mast Vám nezaručí trvale krásnou pleť, pokud ve Vás budou vládnout rozpory a nespokojenost.
   Bláhově mnohdy čekáme, že se skoro všechno vyřeší samo, že se jiní (zázrakem), k lepšímu o sto procent změní a bez našeho přispění i námahy nám ulehčí. Na potřebu pročištění oblasti pánve a posílení pohlavních orgánů (např.masážemi, popíjením bylinných urologicky a gynekologicky zaměřených čajů), upozorňuje tvorba VŘÍDKŮ NA BRADĚ I KOLEM ÚST, a závorky připomínající svislé rýhy vedle koutků úst, které se objeví při úsměvu.
   Akné či jinak trudovitost je kožní onemocnění spojené s výrazným mazotokem a charakterizované zánětem mazových žláz. (ucpaná ústí mazových žláž) Akné může způsobit intenzivní kontakt s toxickými a dráždivými látkami jako jsou brom, chlor, jód, různé oleje, líčidla,

   Plíce vládnou kůži. Póry jsou branami kůže. Plíce řídí jejich otevírání a zavírání. Kožní onemocnění jsou často spojena s plícemi. S póry je spojeno pocení, které je regulováno plícemi, neboť Qi plic dává pórům schopnost reagovat podle okamžité potřeby. Plíce vládnou hlasu a jejich spojením s vnějškem je nos. Párový orgán tlusté střevo.
   Ovšem ledviny přijímají Qi z plic, Ledviny jsou nosnou strukturou organismu, jsou alfou a omegou života, má v nich původ energetická i fyzická nosná struktura organismu.
   Párovým orgánem ledvin je močový měchýř.
   Chápete milá Krystýno? Oblast – vzorec ve kterém se Vám objevují pupínky, vřídky, či akné má sice spojitost s plícemi, potažmo bronchy, žaludkem i reprodukčními orgány, ale pokud máme v těle oslabené plíce, nutně se tato skutečnost musí projevit hlouběji, jednak proto že každý orgán má párový orgán a ostatní orgány musejí pracovat mnohem intenzivněji a tudíž jsou pochopitelně oslabovány a též, naše tělo funguje jako jeden celek, a být zdravý znamená být celistvý.
   Jak vzniká akné? Akné je chronický zánět, choroba tukových žláz, vyskytující se nejčastěji na tváři, zádech a hrudi. Základní fyziologickou příčinou vzniku akné, je NEROVNOVÁHA VYLUČOVACÍCH SYSTÉMŮ V TĚLE.

   Co chápat pod vylučováním? Je-li řeč o vylučování, většina lidí si představí pouze činnost střev. Když však o vylučování hovořil Edgar Cayce poukazoval tím takřka na všechny orgány, zažívací trakt, ledviny, respirační a perspirační systém. Na mysli samozřejmě měl i všechny tělesné aktivity, jež s nimi prostřednictvím složitých reakcí souvisejí.
   Co nerovnováhu ve vylučování způsobuje? Některými faktory, jež nerovnováhu ve vylučování vyvolávají, jsou nekoordinace mezi malým a velkým oběhem, nevhodná dieta v období první menstruace (menarché), nervové napětí, stres, obavy, zloba, potlačování strachu, reakce žláz a postupný vznik obtíží vztahujících se ke žlázám a oběhu.
   Mohu něco udělat s uhříky, vřídky či vyrážkou na kůži? Celotělové masáže, cvičení a diety jsou lepší než pleťové vody a léčebné přípravky.
   Pleť – Když pleť onemocní věnujte bedlivou pozornost vylučovacímu ústrojí. Nepoužívejte příliš stahující, adstringentní make-up., Nepoužívejte příliš parfémované pudry, nevyhledávejte žádné všeléky. Zjistěte příčinu poruchy a snažte se vyrovnat a uvést do souladu všechny stránky přirozených životních pochodů, reakcí i emocí.

   Tmavé vřídky – Tyto vřídky jsou pouze eliminací systému vypuzenou špatným směrem. Je to ostatně vidět z rozšířených pórů na kůži nebo z tmavých vřídků , případně skvrn, které se na kůži někdy objevují.
   Jak tmavé vřídky na obličeji a na krku odstranit? Je dobré nejdřív použít teplý froté ručník, nikoliv horký, nenapařený, nýbrž mokrý. Ten na místě nechte asi 8-10 minut. Pak ho pořádně třete čistým kastilským mýdlem Potom aplikujte 1-2 minuty studené hadříky, vyměňte 3-4 krát. Pak proklepejte kůži rukama, až se znovu obnoví krevní oběh. Během léčby nepoužívejte krémy nebo pudry, které by póry v kůži opět zaplnily.

   Čistění pleti pro všechny typy pleti, suché, mastné
   240 g olivového oleje , 30 g růžové vody , několik kapek glycerinu , 30 g 10% eroztoku lihu (obilného destilátu)

   Celotělové masáže jsou pro vás naprostou nezbytností + obzvlášt masáž břišní krajiny.
   Sportovní aktivita zejména hned po probuzení na podporu dýchacího i oběhového systému.
   Začněte aplikovat hluboký dech nosem – do bříška.
   Najděte si klidný kout a denně vstávejte o 10 minut dříve, kupujte jednu růži, se kterou každé ráno splyňte, v klidu a tichu, zkrátka si k ní přivoňte po dobu deseti minut na nic nemyslete pouze na světlo a lásku. Potom si s tou řůží s láskou něžně přejíždějte po obličeji.
   3x denně reflexní masáž plosek nohou se zaměřením na látkovou výměnu, zejména na plíce, bronchy, ledviny, játra i žlučník.i tračník.
   Obklad s Ricinového Oleje, po dobu 3 dnů, zakončený olivovým olejem.
   Teprve až potom 3 denní jablečná dieta.
   Jedna kůra , očista prostřednictvím Zelených potravin, chlorella, ječmen.
   Tinktura z Hořce žlutého, nebo Zeměžluče,
   Čaje , výluhy z bylin, které mají adaptogenní účinky – Ašvaganda, Jiaogulan, Eleutekorok, Gotu Kola atd.
   Ledvinový čaj, zinek, vitamín A , – mrkev – ovšem rostlinný vitamín se vyskytuje ve formě provitamínu A, (karoten beta) tedy polotovaru, ten se musí upravit na vitamín A, – potřebuje malinko tuku a teplo na přeměnu ve vitamín A.
   Zvažte výplachy tračníku, nebo kolonoterapii.

   Omezte mléčné výrobky, kávu s mlékem, cukry, sladkosti, alkohol (deci červeného vína večer ano),maso zejména červené, bílé pečivo.
   Žádná smažená jídla, jen dušená nebo vařená nebo pečená.
   Jezte lehká jídla, rýži, těstoviny, rybí maso, zeleninu, ovoce, tmavé pečivo. čerstvé máslo, slaďte medem.
   DŮLEŽITÉ – NIKDY NEJEZTE V ROZRUŠENÍ, Nejezte po osmé hodině večerní.
   DŮLEŽITÉ – KAŽDÉ SOUSTO PROSLIŇTE MINIMÁLNĚ 80x , a až potom spolkněte, enzymy, které jsou obsaženy ve slinách nejsou v trávicím traktu a tudíž potrava zahnívá a tlí, místo aby byla strávena.
   to samé platí o polykání velkých kusů potravy, nehledě na energetický výdej našeho organizmu – co se trávení týká.
   DŮLEŽITÉ – Zjistěte si jak jste na tom se zásadami i kyselinami ve vašem organismu, (alkalické prostředí v těle) lakmusovými papírky – moč.

   Cumlejte kořen hořce žlutého, nebo si ho pomelte a prášek rozpusťte v trošce vody a popíjejte.
   Jaterní čaj, žlučníkový čaj
   Meditace, to jest potrava pro naši duši – endokrinní žlázy jsou na fyzické úrovni středem našich energetických center – neboli čaker Tyto dokážeme stimulovat při masáži napojením se na neomezený Zdroj Kosmické energie, a též pochopitelně meditacemi.
   Léčba je komplexní neb se skládáme z těla, mysli i duše.
   Zamyslete se v prvotní fázi, proč se chcete zbavit Vašich problémů. jestli je to proto, že chcete býti lepším člověkem a být blíže lidem, Bohu, sobě. Velice brzy pocítíte úlevu.
   Co se týká dalších dotazů o madlích či mykózách, je to velice široké a obsáhlé téma. mykózy jsou spojeny s endokrynními žlázami, mandle jsou filtry našeho těla, lapače chcete li a mají spojitost s lymfatickým systémem. Obě dvě témata, nebo okruhy nebo systémy, jsou neslírně důležité pro naši celistvost. Udělejte nejdřív krůček, ono pokud se pustíte do terapie s vírou i pokorou, věřte že vše ostatní se upraví také. Průběžně Vám odpovím i na zbylé dva dotazy.
   Vše konzultujte s lékařem a věřte sama sobě.
   Veškeré podrobnosti o alkalickém prostředí, čajích, ricinovém oleji, meditacích, masážích atd. naleznete na http://www.andelskysalon.cz
   S pokorou i láskou František kmm
   …………………………………………………..

  2. Krásný den milá Kristýno
   Mykóza -výtoky
   Pochva je pokoj , do něhož je často pozván muž. Žena v