Pokud začínáte pociťovat šimrání nebo pálení v krku a nose, začínají vás pobolívat klouby, pokašláváte, máte zvýšenou teplotu, méně energie a toužíte nevylézt z postele, měli byste co nejdříve zahájit přírodní léčbu, aby se vám nemoc nerozjela na několikatýdenní martyrium a vyhnuli jste se antibiotikům na chřipku nebo angínu.
Mám tu pro vás několik přírodních tipů, receptů a odkazů na podrobnější návody na to, jak postupovat každý den v týdnu, abyste se zdraví vrátili do svého běžného života.
Doporučuji všechny tipy dělat každý den po dobu jednoho týdne a při tom hodně odpočívat, spát a vyhnout se fyzické i duševní aktivitě. I práce na počítači v posteli vás vyčerpává a znesnadňuje rychlé uzdravení. V případě, že se vám během několika dní udělá dobře, ještě vydržte v klidovém režimu, neboť vaše tělo je ještě náchylné k propuknutí infekce do větších rozměrů.
Tedy odpočívejte, spěte, čtěte si, podívejte se na fajn film a popřemýšlejte o svém životě. O svém tempu, o tom, co vás štve, brzdí, z čeho jste nešťastní a co vás trápí a pokuste se najít rozumnou cestu, jak to změnit. Jděte na to srdcem. Nalaďte se pak na věci, za které jste vděční, které vás činí šťastnými, baví vás a motivují a ten pocit roztáhněte do celého těla. Takovou vnitřní prací se začnete rychleji uzdravovat.
Nenechte myšlenky plout na vlně strachu z toho, co vám asi je, kolik toho zanedbáte, o co všechno přijdete nebo co všechno budete muset zrušit a jaké z toho poplynou problémy. Zaměřte se na sebe a na to, že si musíte odpočinout, přijměte tento stav a užijte si toho, že můžete, že máte prostor a zůstaňte pozitivně naladěni.
Týdenní protichřipkový plán
- Každý den den si udělejte silný protichřipkový čaj, který pijte alespoň 4x denně.
Recept na protichřipkový čaj
Ingredience
- 250 ml vroucí vody
- 1,5 cm nastrouhaného zázvoru
- šťáva z půlky citrónu
- 2 lžičky medu
- 1/2 lžičky mleté lžičky skořice
- 1/4 lžičky mletého hřebíčku nebo 4 ks
- Špetka chilli (kajenského pepře)
Postup
Zázvor a koření zalijte horkou vodou.
Až čaj trochu zchladne, přidejte citrón a med.
Tip: Pokud máte, můžete si do čaje přidat malého panáčka domácí slivovice.
Čaj si vypijte v posteli a hned se zachumlejte a pokuste se pořádně vypotit.
Recept na silné přírodní antibiotikum
2. Kapejte si echinaceové kapky (třapatka nachová) na podporu imunity dle návodu.
Lidové léčení jednotlivých nemocí – recepty
3. Každou hodinu si dejte 1 kapku Tea Tree oleje do malé sklenky vody a vypijte. Za den podle toho, kolik hodin jste vzhůru. Působí silně protizánětlivě. Jde o klasický esenciální olejíček.
4. Pokud máte teplotu, udělejte si octové ponožky – postup najdete v Cibulové ponožky proti chřipce a nachlazení a tvarohové na záněty.
5. Nastrouhejte si 3 cm kořene křene a smíchejte ho s medem v poměru 1:1. Užívejte 1 lžičku této silně dezinfekční antibiotické směsi 4x denně. Při strouhání silně vdechujte vůni křenu, která vám bude uvolňovat dutiny, v případě, že máte rýmu nebo bolesti hlavy.
Recept na přírodní antibiotikum
6. Pokud máte zduřelé uzliny, udělejte si obklad z tvarohu a cibule. Na čisté plátýnko naneste měkký tvaroh a do něj nakrájejte na jemno cibuli. Přiložte na krk a ovažte šálou. Nechte působit zhruba 2 hodiny, potom krk omyjte teplou vodou a znovu dejte teplou šálu.
Recept na čistící čaj a koupel od léčitelky Evy Moučkové
7. Nemáte-li tvaroh a cibuli, udělejte si na krk teplý obklad. Namočte plenu nebo kapesník do teplé vody a přiložte na krk. Ovažte šátkem a přes to ještě teplou šálou. Nechte působit 2 hodiny. Postup opakujte několikrát denně.
Tip: Pokud máte, postříkejte šátek v místech výskytu uzlin ještě slivovicí.
Rady léčitelky Evy Moučkové pro přírodní uzdravení
8. Udělejte si inhalaci se solí nebo Tea Tree olejíčkem. Do lavoru nalijte horkou vodu a do ní vsypte 3-4 lžíce soli nebo 3-4 kapky Tea Tree oleje podle velikosti lavoru. Přehoďte si ručník přes hlavu, nakloňte se nad lavor a silně vdechujte páru po dobu zhruba 10 minut. Do lázně si pak vnořte předloktí a nechte je ponořené po dobu 10 minut. Poté se osušte a teple oblékněte.
Jednoduchý nápoj na chřipku a nachlazení
9. Vařte si heřmánkový, mateřídouškový, bezinkový, lipový, šípkový, hluchavkový, podbělový, diviznový čaj, čaj Uňa de Gato, Lapacho a další bylinkové a kůrové čaje.
10. Kloktejte odvarem ze šalvěje, solným roztokem nebo teplou vodou s Tea Tree olejíčkem.
4 recepty na medicíny na nachlazení
11. Každý den snězte alespoň 2 stroužky česneku. Ráno nejlépe na lačno a odpoledne si jím můžete potřít na sucho praženou topinku nebo si ho nakrájet na plátky a ponořit ve skleničce do olivového oleje – to vytahuje ostrost. Snažte se potom alespoň hodinu nic nejíst ani nepít, aby česnek zůstal v krku a léčil ho.
12. Použít můžete také koloidní stříbro – podrobný přehled problémů a přesné dávkování naleznete v článku Koloidní stříbro.
Domácí pomoc při ztrátě hlasu nebo chrapotu
13. Podpořte léčbu každodenním užíváním zelených potravin.
14. Udělejte si každý den léčivou směs z 1 lžičky kurkumy prášku, špetky černého pepře a trochu kokosového nebo olivového oleje. Je to silná protizánělivá kombinace. Více v Zázračný lék z koření.
15. Dostaňte do sebe vitamín C. Nechám na vás v jaké formě, nejlépe však v čerstvém ovoci a zelenině. Příjem by měl být zvýšený, ať má tělo sílu na boj s infekcí.
Protizánětlivé smoothie s kurkumou
16. Na kašel a bolest na prsou je skvělý cibulový čaj. Nakrájejte cibuli na jemno a prosypte cukrem nebo medem. Dejte do uzavíratelné sklenice. Už za hodinu se vytvoří léčivý sirup, který po lžičkách několikrát denně pijte. Pak cibuli zalijte horkou vodou a udělejte si léčivý cibulový čaj.
Citrón jako přírodní cesta k uzdravení
17. Při silném kašli a bolesti průdušek si udělejte na hrudník obklad z teplého oleje. Zahřejte olej a nalijte ho na velký kus vaty nebo plenu. Přiložte na hrudník a omotejte teplou šálou a lehněte si do postele. Dejte pozor, aby olej nebyl moc horký, mohl by vás popálit.
18. Pokud jste si na jaře a v létě udělali léčivé sirupy dle mých receptů, máte jistě v lednici po ruce smrkový nebo jedlový sirup na podporu imunity, jitrocelový sirup na kašel, pampeliškový sirup, bezinkový, kopřivový, šípkový, růžový, … Ty nyní přicházejí na řadu a velmi vám pomohou. 3x denně lžičku od každého.
Pokud nemáte ty z jara a léta, můžete si udělat z koupeného sušeného tymiánu jednoduchý sirup na kašel nyní – recept v Tymiánový sirup proti kašli.
19. Tři po sobě jdoucí dny žvýkejte několikrát denně hřebíček. Je silně protizánětlivý a bude vám dezinfikovat krk. Ulevuje i při trnutí a bolesti zubů a řeší zápach z úst, který se při zánětech v krku vyskytuje.
Léčivé stereogramy – angína
20. Dejte si silný vývar dle vašich preferencí – zeleninový, hovězí, slepičí. Doplníte tak vitamíny a minerály, prohřejete útroby a získáte sílu.
21. Dejte si nezahleňující stravu a vyvarujte se mléčných výrobků, výrobků z bílé mouky a cukru, které způsobují nadměrný hlen, ve kterém se dobře daří všem bacilům, bakteriím a virům.
Jak na nachlazení a nemoci přírodně
22. Držte se v teple. Každý den si naplňte kýbl horkou vodou a ponořte si do něj nohy alespoň na 15 minut. Tím si krásně rozpohybujete energii čchi a budete se rychleji uzdravovat. Držte si neustále nohy v teple a celé tělo v teple. Pokud vás bolí hlava a máte ucpaný nos a bolavé dutiny, dejte si na noc, ale i přes den teplou čelenku na čelo, ať se hlava prohřívá a hlen rychleji odchází.
23. Často větrejte. Je nutné často, krátce a intenzivně vyvětrat místnost, ve které ležíte, aby se pročistil vzduch od bacilů.
24. Velmi se mi osvědčily tzv. Dubovky, neboli kapky z dubové kůry od Dědka Kořenáře. Dají se koupit i se stříkátkem, takže si je můžete stříkat do krku i do nosu. Je to sice velká síla, ale po druhém stříknutí si zvyknete a zabírají skvěle mimo jiné na uzliny i rýmu.
Je také dobré ležet v čisté posteli, hned vyhazovat posmrkané papírové kapesníky, mít si často obličej a ruce a mít kolem sebe čisto. Je to zdravé nejen pro tělo, ale i pro mysl.
Pokud se vaše příznaky nezlepší po týdnu intenzivní přírodní léčby, navštivte svého praktického lékaře. A nesmutněte, napíše-li vám antibiotika. Udělali jste maximum proto, abyste se uzdravili bez nich. Infekce je zřejmě větší, než na co vaše tělo samo stačí, ale antibiotickou léčbu zvládne a po skončení se dá rychle do pořádku. Buďte vděční za to, že zde lékaři jsou a že vám kdykoli pomohou. Ne vždy se dá se vším „bojovat“ pouze přírodně, i když se hodně snažíme. Je dobré hledat kombinace a plout po proudu, ne proti.
V případě braní antibiotik doporučuji brát i probiotika, v odstupu cca tří hodin po dávce antibiotik a ještě po dobrání antibiotik, po dobu alespoň 3 měsíců i déle každý den, by se střevní mikroflóra znovu osídlila a vaše imunita posílila.
Hodně zdraví!